• In English
 • Законопроекти у сфері поштового зв'язку важливі для виконання Угоди про асоціацію з ЄС, - Владислав Криклій
  Міністерство інфраструктури України, опубліковано 11 листопада 2020 року о 09:04

  У Верховній Раді зареєстровано законопроекти, спрямовані на підвищення ефективності роботи пошти. Це законопроекти № 4353 “Про внесення змін до Закону України “Про поштовий зв’язок” та № 4354 “Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо посилення відповідальності в галузі поштового зв’язку”.
  Законопроекти були розроблені народними депутатами – членами Комітету з питань транспорту та інфраструктури за активної участі Міністерства інфраструктури та АТ “Укрпошта”.
  “Чинний Закон “Про поштовий зв’язок” був прийнятий ще у 2002 році та наразі вже давно застарілий. Зареєстровані у Верховній Раді законопроекти не лише врегульовують низку питань щодо надання сучасних і доступних поштових послуг населенню, але є дуже важливими для України в євроінтеграційному напрямі. Вони гармонізовані з нормами ЄС і розроблені на виконання Угоди про асоціацію. Серед ключових перспектив, які відкривають законопроекти − введення електронної марки, боротьба з контрабандою та низка нововведень, які дозволять суттєво осучаснити поштовий зв’язок в Україні та модернізувати поштову інфраструктуру”, - зазначив Міністр інфраструктури Владислав Криклій.
  У свою чергу генеральний директор Укрпошти Ігор Смілянський зазначив, що прийняття нової редакції закону про поштовий зв'язок дозволить запровадити новий формат доставки у поштові скриньки, стимулювати їх масштабне оновлення та покращити якість поштових послуг в цілому. “Уже протягом найближчих кількох років після прийняття закону ми прогнозуємо оновлення 50% міських абонентських скриньок. Крім зручності послуг, усі ці заходи у комплексі убезпечать наших клієнтів та працівників на період пандемії, адже ходити у відділення за відправленнями чи контактувати з листоношею потрібно буде значно рідше. Дякуємо членам Комітету з питань транспорту та інфраструктури, а також всім депутатам, які ініціювали та працювали над законопроектами”, − сказав Ігор Смілянський.
  Нагадаємо, раніше спільно з авіакомпаніями Авіалінії Антонова та Windrose Airlines Укрпошта запустила програму чартерних рейсів до США для швидкої та безперебійної доставки відправлень.