• In English
 • Політика Міндовкілля спрямована на впровадження в Україні принципів кругової економіки


  Заступник Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Руслан Стрілець під час участі у онлайн-дискусії «День сталого розвитку» наголосив, що політика Міндовкілля спрямована на впровадження в Україні принципів кругової економіки.

  «Ті зміни в екологічній політиці України, над якими наразі працює Міністерство, спрямовані на зменшення негативного впливу на довкілля від економічної діяльності та водночас створення умов для екологізації промисловості», - відзначив Руслан Стрілець.

  Так, наразі триває робота над прийняттям законопроекту, що запровадить єдиний інтегрований дозвіл для підприємств. Проект Закону «Про запобігання, зменшення та контроль промислового забруднення» вже схвалений Урядом та зареєстрований для розгляду в Парламенті.

  Це дозволить ефективно контролювати та скорочувати обсяги промислового забруднення в Україні.

  Також серед пріоритетів – реформування системи управління відходами. Зміна підходів буде запроваджена як до поводження із промисловими та небезпечними, так і з твердими побутовими відходами.

  Важливим є стимулювання до закриття сміттєзвалищ та запровадження екологічно безпечної переробки сміття.

  Увага Міндовкілля зосереджена і на формуванні політик щодо: 

  • збільшення заповідності земель в Україні до середньоєвропейського показника в 15%;
  • зменшення впливу пестицидів і агрохімікатів на довкілля. Відповідні проєкти постанов вже підготовлені Міністерством. З одного боку буде спрощено оформлення документів дозвільного характеру, а з іншого, більш суворо контролюватиметься якість продукції.

  «У той же час елементи контролю та адміністрування, процес видачі дозвільних документів мають бути переведені в електронний формат. Це налагодження нормального сучасного діалогу між державою та бізнесом. Бізнес повинен давати достовірну інформацію, а держава автоматично, у разі відповідності, даних видати дозвіл», - зауважив заступник Міністра.