• In English
 • Законопроект щодо відновлення конкурсів на посади державної служби схвалено до другого читання

  Комітет ВРУ з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування під час чергового засідання схвалив до другого читання та в цілому проект Закону, який передбачає відновлення конкурсів на посади державної служби (№4531).

  Зокрема, конкурси для категорій «А», «Б» та «В» пропонується оголосити протягом 6 місяців з дня набрання чинності Закону. Термін дії контрактів при цьому складатиме 9 місяців.

  Такі часові рамки оголошення конкурсів та термін дії контрактів підтримує і НАДС. На цьому неодноразово наголошувала Голова Національного агентства України з питань державної служби  Наталія Алюшина. Адже згадані строки дозволять уникнути надмірного навантаження на конкурсні комісії державних органів та Комісію з питань вищого корпусу і, відповідно, якісно провести конкурсні відбори.

  Крім цього, конкурси пропонується проводити в тій же черговості, що і добори на посади державної служби. Тобто в першу чергу на конкурс підуть ті вакансії, які були призначені у квітні минулого року. Внесено правку щодо алгоритму дій, якщо конкурс не відбувся. У такому разі пропонується оголосити новий конкурс протягом 10 днів.

  Досягнуто спільного бачення й щодо виключення статті 87-1, яка стосується припинення державної служби за ініціативи суб’єкта призначення.

  Також виключається необхідність повторного проходження спеціальної перевірки державними службовцями, які призначаються на посади державної служби або в органах місцевого самоврядування не пізніше наступного робочого дня після припинення дії контракту про проходження ними державної служби на період дії карантину.

  Вже 16 лютого законопроект №4531 має бути розглянуто Верховною Радою України у другому читанні.