• In English
 • В Україні вшанували пам’ять воїнів – учасників бойових дій на території інших держав
  Міністерство у справах ветеранів України, опубліковано 15 лютого 2021 року о 20:17

  У Києві відбувся меморіальний захід, присвячений Дню вшанування учасників бойових дій на території інших держав. Біля Меморіалу воїнам України, полеглим в Афганістані, зібралися ветерани, родини загиблих, військовослужбовці, представники Мінветеранів та КМДА.

  «Сьогодні ми вшановуємо пам'ять воїнів, які загинули під час війни в Афганістані. У цей день ми згадуємо захисників і захисниць України, незалежно від того, де вони поклали своє життя – у різних куточках світу чи на теренах нашої держави. Для нас вони залишаться прикладом мужності, героїзму, честі та гідності, яку ці люди проявили, виконуючи свій обов’язок та захищаючи нашу державу. Ці приклади особливо важливі сьогодні, на сьомому році російської агресії проти України», – зазначив заступник Міністра у справах ветеранів України Олексій Ілляшенко.

  Також до цього дня відбулися заходи у Кропивницькому, Миколаєві, Львові, Івано-Франківську, Хмельницькому, Тернополі, Краматорську та інших областях та містах України. Шану пам’яті віддавали ветерани, родини загиблих, військовослужбовці та представники Мінветеранів. У храмах і монастирях були проведені панахиди за загиблими воїнами.

  Нагадаємо, у цей день, 32 роки тому, відбувся вивід радянських військ з Афганістану. 160 тисяч українців пройшли через горнило тієї війни, понад 3 тисячі – не повернулися до своїх домівок.

  Загалом, за 30 років незалежності, 44 тисячі українських військових стали учасниками 27 міжнародних операцій та місій у різних регіонах планети у складі миротворчих місій під егідою ООН, НАТО та інших міжнародних організацій.

  Від самого початку російської агресії на сході України тисячі українців, учасників бойових дій на території інших держав виступили на захист рідної землі.