• In English
 • Заходи з енергоефективності у модернізованому будинку в Прилуках скоротили споживання газу до чотирьох разів,  –  Мінрегіон
  Міністерство розвитку громад та територій України, опубліковано 14 січня 2022 року о 19:37

  Завдяки участі в програмі Фонду енергоефективності «Енергодім» в ОСББ «Героїв авіаторів 62», що у Прилуках, споживання газу скоротилося до чотирьох разів за аналогічний період минулого року. Про це заявив заступник Міністра розвитку громад та територій Василь Лозинський. 

  «Енергомодернізація житлового сектору та енергетична незалежність країни – пріоритети для Уряду та Мінрегіону, зокрема. Одним із дієвих інструментів для досягнення цієї мети є програма «Енергодім» Фонду енергоефективності. Сотні ОСББ по всій Україні впровадили заходи з енергомодернізації та мають показові результати зі скорочення споживання енергоресурсів. Жителі таких будівель значно заощаджують  на комунальних послугах. В умовах світової газової кризи це є надважливим», – підкреслив Василь Лозинський.

  Як зазначила голова ОСББ «Героїв авіаторів 62» Олена Фесенко, раніше у будинку споживання газу однією квартирою сягало  120-200 куб. м на місяць в опалювальний період. Після впровадження енергоефективних заходів фактичне споживання природного газу склало близько 50 куб .м на місяць. Вже цього опалювального сезону кожна родина, в середньому, може заощадити понад 123 грн на одному квадратному метрі, або 7,4 тис. грн – за квартиру площею 60 кв м.

  Зауважимо, ОСББ «Героїв авіаторів 62» – це 63-річний триповерховий будинок на 18 квартир. Співвласники скористалися пакетом «Комплексний» програми «Енергодім», у межах якого утеплили фасад та дах будинку, замінили віконні та балконні блоки у квартирах, утеплили балкони та лоджії.

  Нагадаємо, раніше Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов повідомив, що у Держбюджеті на 2022 рік передбачено суттєве підвищення фінансування заходів з енергоефективності. 

  Зазначимо також, що Парламент ратифікував Угоду з ЄІБ щодо кредиту у 300 млн євро на комплексну термомодернізацію громадських будівель. Також Мінрегіоном було підписано нові угоди з ЄІБ та фондом «E5P» у межах проекту «Енергоефективність громадських будівель в Україні». Йдеться про надання гранту Україні у розмірі 4 млн євро від фонду Східноєвропейського партнерства з енергоефективності та довкілля (E5P), а також грантову технічну допомогу на суму 4 млн євро від Інвестиційної платформи сусідства ЄС (NIP).