• In English
 • За координації Міненерго експерти Програми розвитку ООН в Україні провели енергоаудит українських лікарень
  Міністерство енергетики України, опубліковано 15 грудня 2023 року о 14:27

  До України незабаром надійде партія сонячних панелей, наданих італійською компанією ENEL у межах ініціативи Європейської Комісії для забезпечення стабільним електропостачанням українських лікарень. Про цю ініціативу оголосила Президент Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн. Домовленості було досягнуто завдяки спільній роботі Міністра енергетики України Германа Галущенка та єврокомісара з питань енергетики Кадрі Сімсон. 

  Для встановлення обладнання за координації Міненерго та сприяння Єврокомісії експерти Програми розвитку Організації Об'єднаних Націй (UNDP) провели оцінку 26 закладів охорони здоров’я Київської, Одеської, Житомирської та Волинської областей. 

  «Ми дякуємо нашим партнерам з Єврокомісії, UNDP та компанії ENEL за участь в реалізації цієї важливої ініціативи. Встановлення сонячних панелей на об’єктах цивільної інфраструктури дозволить забезпечити автономне і стабільне енергопостачання споживачів навіть в умовах ворожих атак на об’єкти української енергосистеми», - зазначив Міністр енергетики України Герман Галущенко. 

  Директор Служби інструментів зовнішньої політики ЄС Петер Вагнер наголосив на важливості підтримки енергетичного сектору України. 

  «Ми підтримуємо Україну в зміцненні її стійкості. У довгостроковій перспективі відбудови, ми переконані, впровадження «зеленої» енергії залишатиметься ключовим чинником не лише для посилення стійкості, але й для європейської інтеграції», - зазначив він.

  Своєю чергою постійний представник UNDP в Україні Яко Сільє підкреслив, що організація прагне допомогти Україні не просто відбудувати зруйноване ворогом: «Наша мета виходить за межі відбудови. Ми прагнемо допомогти Україні у такий спосіб, щоб не лише відновити, але й революціонізувати. Наші зусилля спрямовані на сприяння більш стійкій, сталій та вуглецево нейтральній енергії для майбутніх поколінь».

  У межах проведених експертами UNDP досліджень, серед яких збір даних про споживання електроенергії та комплексні обстеження будівель, було розроблено рекомендації з енергоефективності. Запропоновані рішення покликані забезпечити 26 лікарень та їх понад 46 000 пацієнтів щорічно стабільним та автономним постачанням енергії. За попередніми оцінками, надані партнерами сонячні енергетичні системи можуть потенційно зменшити загальне споживання електроенергії для 26 об’єктів на 25%.

  Всього передбачається передача Україні 5700 одиниць відповідного обладнання.