• In English
 • З початку передвиборчої кампанії поліція відкрила 106 кримінальних проваджень
  Національна поліція України, опубліковано 28 лютого 2019 року о 11:37

  За минулу добу слідчими розпочато шість кримінальних проваджень, пов’язаних з порушенням виборчого процесу

  Так, 26 лютого у Полтавській області до чергової частини Нацполіції надійшла заява щодо підкупу виборців. Відтак за даним фактом відкрито кримінальне провадження за ч.2 ст.160 (Підкуп виборця, учасника референдуму) Кримінального кодексу.

  Ще одне звернення надійшло до поліції у Дніпропетровській області про пошкодження майна офісу однієї з партій. За даним фактом слідче відомство відкрило кримінальне провадження за ч.2 ст.194 (Умисне знищення або пошкодження майна) Кримінального кодексу України.

  Водночас три повідомлення щодо підкупу виборців та одне повідомлення про пошкодження агітаційного намету надійшли до столичної поліції. Наразі розпочато три кримінальні провадження за ст. 160 (Підкуп виборця, учасника референдуму) Кримінального кодексу та одне кримінальне провадження за ст.296 (Хуліганство).

  Всього за минулу добу на території держави зареєстровано 122 повідомлення про події, пов’язані з виборами, а від початку передвиборчої кампанії – 2113 таких повідомлень.

  З них за 106 фактами відомості внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань.

  Зокрема, 50 кримінальних проваджень стосується порушень виборчого законодавства, ще 56 кримінальних проваджень пов’язані із проведенням виборчої кампанії. Також складено 449 адміністративних протоколів.

  Нагадаємо, минулої доби поліція відкрила чотири кримінальні провадження, пов’язані з виборчим процесом.