• In English
 • На кордоні з Росією продовжаться роботи з інженерно-технічного облаштування, – Держприкордонслужба
  Адміністрація Державної прикордонної служби України, опубліковано 28 лютого 2019 року о 11:31

  З 1 березня, у разі сприятливих погодних умов, продовжаться роботи щодо інженерно-технічного облаштування українсько-російського державного кордон. Це відзначив під час брифінгу в «Укрінформі» помічник Голови Державної прикордонної служби України Олег Слободян.

  Розповідаючи про заходи з інженерного облаштування кордону, він зазначив, що проект, затверджений постановою Уряду в травні 2015 року, передбачає створення на українсько-російській ділянці системи «інтелектуального кордону», яка поєднує технічні, інженерні та фортифікаційні новації і надасть можливість максимального контролю за лінію державного кордону і запобігання її порушенню.

  «На даний момент кінцевий термін реалізації проекту – це 2021 рік. Впродовж 2015-2018 років на реалізацію проекту було виділено 1,3 млрд. грн. За ці кошти обладнано та оснащено близько 30% протяжності українсько-російського кордону, а це: майже 340 км протитранспортних ровів, 250 км рокадних доріг, переоснащено 5 прикордонних підрозділів, обладнано достатню кількість опорних пунктів, придбано унікальне технічне обладнання для дистанційного контролю і багато іншого», - сказав Олег Слободян.

  При цьому він наголосив: «Варто розуміти, що Державна прикордонна служба не реалізовує проект самостійно. Цим займаються підрядні організації, які беруть участь у проекті на визначених законом умовах».

  Додамо, що на 2019 рік планом передбачено виділення з бюджету 400 млн грн. За ці кошти заплановано розгорнути значну кількість комплексів відеоконтролю та сигналізації, улаштувати 50 кілометрів протитранспортних ровів, 9,5 км сітчастої огорожі, майже 48 км загороджень із спіралі типу «Єгоза», прокласти 65,8 км рокадних доріг, обладнати 40 переходів рокадних доріг через складні ділянки (яри, канави тощо), виконати роботи з реконструкції приміщень для підрозділів охорони кордону на 3 об’єктах та низку інших важливих робіт.

  Ефективність даного проекту підтверджується вже тим, що на ділянках, де система діє, можливість порушення лінії кордону практично зведена до нуля. Даний проект є вкрай важливим для нашої держави, а тому його реалізація повинна бути пріоритетним завданням для усіх органів влади.