• In English
 • З часом Україна потребуватиме більше економістів, що працюватимуть у сфері освіти, – Лілія Гриневич
  Міністерство освіти і науки України, опубліковано 25 вересня 2018 року о 19:41

  Міністерство освіти і науки працює над новою формулою фінансування вищої освіти, що вимагає залучення висококваліфікованих спеціалістів, які розуміють як фінансові та економічні механізми, так і роботу системи освіти. З часом таких спеціалістів Україна потребуватиме більше. Про це зазначила Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич під час розмови з викладачами та студентами Харківського національного економічного університету (ХНЕУ) ім. С. Кузнеця 25 вересня у м. Харків.

  «Погляньте, що сьогодні відбувається. Вища освіта перебуває в процесі реформ. Перший прийнятий у сфері освіти закон після Революції гідності – це був Закон «Про вищу освіту». Зараз ми вже працюємо над змінами до цього закону – настільки динамічно все змінюється. Зараз усі університети хочуть більше фінансової автономії, але це неможливо у статусі бюджетної установи. Тому неуникненно відбуватиметься зміна, і університети переходитимуть в інші статуси. Це означає, що в них з’явиться більше фінансових не тільки повноважень, а й обов’язків. А для їх виконання потрібні будуть люди, це нові можливості для вас – економістів. І це ми зараз говоримо тільки про питання щодо вищої освіти. Але щоб бути успішним у цій сфері, знань тільки з економіки недостатньо», – повідомила Міністр.

  Вона наголосила, що сьогодні загалом відкривається багато можливостей для створення нових профільних магістратур, і виші мають скористатися ними для зацікавлення студентів.

  «Я постійно повторюю, що просте життя закінчилося. Сьогодні потрібно постійно шукати нове, щоб розвиватися, утримати студента, зробити університет привабливим для співпраці з роботодавцями і для розвитку науки», – додав Володимир Пономаренко, ректор ХНЕУ. Міністр також у рамках дискусії запросила університет та закликала інші заклади вищої освіти активніше надавати зворотний зв’язок Міністерству.

  «Для нас важливим є ваш погляд на новації та документи, що продукуємо ми. Коли є конструктивна критика, легше уникнути помилок і дійти консенсусу», – зазначила Міністр.

  Нагадуємо, що Лілія Гриневич закликала виші об‘єднатися в Асоціацію юридичних закладів вищої освіти для незалежної оцінки, погляду та впливу на розвиток правничої освіти в Україні.