• In English
 • Міжнародна акція до 85-х роковин Голодомору «Запалімо свічку пам’яті!» триває
  Міністерство закордонних справ України, опубліковано 25 вересня 2018 року о 19:45

  21-24 вересня Канада долучилася до світової акції «Запалімо свічу пам’яті!». Конгрес українців Канади та українські осередки провели заходи у таких містах, як Калгарі, Едмонтон, Ред Дір, Сент Кетрін, Торонто, Саскатун, Монреаль, Оуквілль та Вінніпег. Було організовано панахиди за загиблими, тематичні виставки, спеціальні освітні заходи. Учасники заходів зачитували імена 85 померлих від Голодомору дітей зі списку мільйонів.

  24 вересня у Посольстві України в Таджикистані пройшла акція «Запалімо свічку пам’яті!», у якій взяли участь представники української діаспори, таджицької громадськості, дипломатичного корпусу та ЗМІ.

  Присутні зачитали імена 85 дітей, які загинули від голоду у Полтавській області, та вшанували пам'ять загиблих хвилиною мовчання. Честь запалити свічку пам’яті була надана молодому таджицькому хірургу Азізу Шаймонову, мати якого народилася у Полтаві. Гості Посольства обмінялися спогадами про трагічні події Голодомору, які чули від своїх близьких.

  Захід розпочався і завершився виконанням на скрипці «Реквієму» українського композитора Мирослава Скорика студентом Республіканської середньої спеціальної школи-інтернату мистецтв імені Міратулло Атоєва Шахрійором Хабібовим.

  25 вересня акцію «Запалімо свічку пам’яті!» було проведено в Болгарії. У церкві «Света неделя» м. Софія відбулася поминальна літургія. У заході взяли участь представники української громади, дипломатичного корпусу та громадськості.

  Нагадаємо, що 1 вересня 2018 року розпочалося проведення закордонними дипломатичними установами України спільно з організаціями закордонних українців міжнародної акції до 85-х роковин Голодомору «Запалімо свічку пам’яті!».

  Метою акції, яка розпочалася за 85 днів до Дня пам’яті жертв Голодомору – 24 листопада 2018 року, є об’єднання українців усього світу і громадян інших країн, щоб вшанувати пам’ять про один з найбільших злочинів в історії людства ХХ століття.