• In English
 • Юлія Лапутіна: Бути ветераном – це нести відповідальність у суспільстві
  Міністерство у справах ветеранів України, опубліковано 07 липня 2021 року о 13:55

  Бути ветераном – це нести відповідальність у суспільстві, – зазначила Міністр у справах ветеранів Юлія Лапутіна під час відвідин у Краматорську Центру допомоги учасникам АТО та членам їх родин «Поруч», де ознайомилася з його діяльністю та провела зустріч з ветеранською спільнотою.

  Даний заклад комплексної підтримки за принципом «рівний-рівному» працює з 2016 року. Діяльність відбувається за 4 основними напрямками: ветеран-самодопомога, ветеран-сім’я та ветеран-громада, ветеран-бізнес.

  У Центрі надаються безоплатні послуги соціальної та психологічної підтримки для ветеранів АТО та їх сімей, а також ветеранам, які мають статус внутрішньопереміщених осіб, лекції та майстер-класи, курси англійської мови, тренінги з першої психологічної допомоги, школа громадського активіста, коучингові практики, заходи з сімейного дозвілля, спортивні заходи, заходи з адреналінотерапії, проект «Молоді від ветеранів».

  Спілкуючись з ветеранською спільнотою, Юлія Лапутіна розповіла про ініціативи Мінветеранів щодо підтримки ветеранського бізнесу, зокрема запуску бренда «Зроблено захисниками України» для просування продукції виготовленої ветеранами, та перемовин з торговельними мережами України, щоб організувати продаж продуктів харчування та продовольчих товарів, які виробляють українські захисники.

  Вона також наголосила, що наша мета - зробити так, щоб ветеран був не тягарем, а рушієм змін у суспільстві, і саме через ветерана нести в наш український світогляд громадянську ідентичність.

  «В Україні ветераном має бути модним. Захисники України мають стати «промоутерами» національної ідеї у своїх громадах. Проте бути ветераном – це нести відповідальність у суспільстві. У найскладніший час для країни вони пішли боронити свою державу від ворога. Кожен з них патріот, для нього національна ідентичність – життєвий орієнтир як громадянина. І саме ветерани, які мають активну життєву позицію і унікальний громадянський досвід, можуть стати найкращими промоутерами національної ідеї в суспільстві», - підкреслила Міністр.

  Юлія Лапутіна вручила Подяки від Мінветеранів ветеранам АТО Володимиру Бабичу, Роману Балабойку та Олексію Назарову.