• In English
 • Мінекономіки завершує докапіталізацію «Експортно-кредитного агентства» до 2 млрд грн та перезапускає його діяльність, - Олексій Любченко
  Міністерство економіки України, опубліковано 07 липня 2021 року о 13:12

  Міністерство економіки України завершує докапіталізацію «Експортно-кредитного агентства» до 2 млрд грн та перезапускає його діяльність, щоб його робота стала підтримкою для бізнесу. Про це повідомив Перший віце-прем’єр-міністр – Міністр економіки України Олексій Любченко на Всеукраїнському форумі Україна 30, вектори зовнішньої політики України 7 липня в Києві.

  «Якщо ми хочемо бути інтегрованими у світові економічні процеси, то повинні мати тісні відносини і у напрямку Сходу, і у напрямку Заходу. Сьогодні необхідний прагматичний баланс можливостей ліберальної світової торгівлі та заходів просування інтересів національних товаровиробників. У цьому контексті важливу роль повинна зіграти нова експортна стратегія України», - розповів Олексій Любченко.

  За його словами, Україна повинна реагувати на виклики, щоб не залишитися за межею нових економічних інтеграційних процесів.

  «Маю на увазі центральноєвропейську інтеграцію, в яку залучені Польща, Румунія, Чехія, Словаччина, Хорватія та доєдналися також країни Балтії. Україна ще мало долучена до цього процесу, але з точки зору економічних перспектив та контексту безпеки, з точки зору інвестицій – це новий перспективний проект. Також ми повинні повернутися до Чорноморського об’єднання та “Люблінського трикутника”. Є перспективи розширити цей формат у сфері економіки, інфраструктурних проектів та багато інших речей», - зазначив Олексій Любченко.

  Також, на думку Першого віце-прем’єр-міністра – Міністра економіки України, наша країна, зважаючи на своє географічне положення, повинна стати ефективним, швидким та найдешевшим інфраструктурним хабом для обслуговування глобальних торговельних і виробничих операцій.