• In English
 • Юлія Лапутіна у Дніпрі завітала до родин ветеранів, які придбали житло за кошти Мінветеранів
  Міністерство у справах ветеранів України, опубліковано 29 січня 2024 року о 12:28

  Дніпропетровська область є одним з лідерів серед регіонів за кількістю виплачених компенсацій ветеранам та членам їхніх сімей на придбання житла відповідно до житлових програм Мінветеранів. Станом на початок року на Дніпропетровщині грошову компенсацію отримали 334 особи, 110 з них – вже придбали власні оселі.

  Компенсація передбачена особам з інвалідністю І-ІІ групи внаслідок АТО/ООС/заходи оборони та членів сімей загиблих (померлих) Захисників і Захисниць; внутрішньо переміщеним особам з числа учасників бойових дій та осіб з інвалідністю ІІІ групи внаслідок АТО/ООС до 01.06.2018; особам з інвалідністю І-ІІ групи з числа учасників бойових дій на території інших держав та членів сімей загиблих.

  Тож до кількох сімей ветеранів, які вже придбали власне житло за кошти Мінветеранів, завітала Міністр Юлія Лапутіна під час робочої поїздки до Дніпра.

  “На жаль, неможливо повернути родинам загиблих їх близьких. Це трагедія для кожної сім'ї. Та треба жити далі, і жити в нормальних житлових умовах. Дуже добре, що ви подались на програму Мінветеранів – придбане житло також стане підтримкою вашим дітям та онукам. Щастя й затишку вам і вашій родині у власній оселі, та скорішої перемоги нашій Україні, адже саме за неї віддав своє життя ваш чоловік, батько і дідусь”, – наголосила Юлія Лапутіна, спілкуючись з рідними полеглого українського воїна.

  “Одна з основних потреб, яка зараз є у наших ветеранів та членів їхніх сімей, родин загиблих – це житло. У 2023 році завдяки спільній та продуктивній роботі Мінветеранів з Офісом Президента України, Урядом, Міністерством фінансів, нам вдалося забезпечити виплату коштів на придбання житла для понад 2600 одержувачів з числа цих категорій. Таким чином, ветерани війни, а також члени їхніх сімей зможуть нарешті придбати власні оселі. Таке житло може бути, як на вторинному ринку, так і на первинному – за умови, що воно обов’язково введено в експлуатацію. Це важливо, тому що ці люди стоять у черзі ще з моменту започаткування Мінветеранів”, – зазначила Юлія Лапутіна.

  Нагадаємо, за чотирма програмами компенсації за житло ветеранам та членам їх родин Мінветеранів у минулому році забезпечено виплату коштів на поточні рахунки 2627 особам, з них 1254 – вже придбали житло. У Державному бюджеті на 2024 рік на забезпечення житлом закладено майже 5,75 мільярдів гривень.

  Фахівці Мінветеранів розробили детальну інфографіку порядку компенсації на придбання житла. У ній докладно розписано: хто має право на отримання компенсації, куди звертатися, які документи слід підготувати. Детальніше за посиланням