• In English
 • Як ветеранам та членам їх сімей захистити свої права та законні інтереси?
  Міністерство у справах ветеранів України, опубліковано 03 грудня 2020 року о 14:29

  Ветерани – у трійці категорій, які найчастіше потребують правової допомоги. Вони зіштовхуються з проблемами, які потребують захисту трудових, адміністративних та сімейних прав.

  Вихід – створення ефективної системи правового інформування ветеранів щодо захисту їх законних прав. Сьогодні Мінветеранів, Мін'юст та Координаційний центр з надання правової допомоги об’єднали свої зусилля в цьому напрямку, підписавши меморандум про співпрацю.

  В Україні центри безоплатної вторинної правової допомоги працюють з 2012 року. За цей період у центрах понад 40 тисяч ветеранів отримали безоплатну вторинну правову допомогу. Зміни до Закону України «Про безоплатну правову допомогу» значно розширили їх права - якщо раніше учасники бойових дій могли звертатися виключно щодо розв’язання питань їхнього соціального захисту, то тепер – з будь-яких правових питань. Відтепер можна буде скористатися послугами юристів або адвокатів, зокрема, для захисту та представництва своїх інтересів у судах та допомоги у складанні документів процесуального характеру.

  «У законодавстві відбувається багато змін, які людям треба пояснювати через призму юридичних нюансів. І краще це можуть зробити фахівці системи безоплатної правової допомоги», – переконаний заступник Міністра у справах ветеранів Олексій Ілляшенко.

  Меморандумом передбачено проведення спільних правових дискусій, інформаційних, правопросвітницьких заходів та проектів. Також у рамках співпраці будуть розроблені спільні друковані інформаційні матеріали щодо прав та соціальних гарантій ветеранів війни та членів сімей ветеранів.

  «Регіональні та місцеві центри з надання безоплатної вторинної правової допомоги вже давно співпрацюють з територіальним відділами Мінветеранів. Відтепер, завдяки підписанню меморандуму, ми переходимо до системного рівня співпраці. Найближчим часом ми складемо спільний план дій і будемо за ним працювати», – зазначив в. о. директора Координаційного центру з надання правової допомоги Олександр Баранов.

  В рамках співпраці також здійснюватиметься аналіз наявних проблем соціальної та правової захищеності ветеранів, що допоможе удосконалити чинні та розробити нові механізми забезпечення захисту їхніх прав, у тому числі внесення змін до законодавства.

  Довідково

  Безоплатну первинну правову допомогу (юридичну консультацію або роз’яснення з правових питань) ветерани можуть отримати:

  – за безкоштовним телефоном системи БПД 0 800-213-103

  – у месенджері Фейсбук-сторінки системи БПД https://www.facebook.com/Centre.4.Legal.Aid/

  – скориставшись мобільним застосунком «Безоплатна правова допомога» за посиланням https://bit.ly/3hwwgqR