• In English
 • Мінінфраструктури виступає за абсолютну відкритість всіх процесів і громадський контроль у дорожньому будівництві
  Міністерство інфраструктури України, опубліковано 03 грудня 2020 року о 14:43

  Міністерство інфраструктури виступає за абсолютну відкритість всіх процесів і громадський контроль у дорожньому будівництві.

  На цьому наголосив Міністр інфраструктури Владислав Криклій під час прес-брифінгу «Підбиття підсумків моніторингу дорожньо-будівельного сезону 2020 року» сьогодні, 3 грудня. Участь у заході також взяли голова Укравтодору Олександр Кубраков і виконавчий директор CoST Ukraine Святослав Абрамов.

  «Цього року в рамках «Великого будівництва» ми відновлюємо рекордну кількість автошляхів. І результати цієї роботи вже позитивно відзначають українці. Проте як платники податків, які наповнюють Дорожній фонд, вони хочуть знати, що ці кошти витрачаються ефективно. Міністерство інфраструктури виступає за абсолютну відкритість всіх процесів і громадський контроль у дорожньому будівництві та впроваджує для цього низку цифрових проектів. Спільно з CoST Ukraine ми працюємо над розширенням функціоналу порталу «Прозора інфраструктура», завдяки якому сьогодні можемо бачити аналіз дорожніх робіт у 2020 році», - зазначив Міністр.

  Разом з тим, відомство розробляє ще більш масштабний цифровий проект з контролю за будівництвом – «Прозоре будівництво», що передбачає створення системи управління інфраструктурними будівельними проектами з наданням онлайн-інформації.

  «Ми розпочали проект DigitalRoad зі створення е-паспортів доріг місцевого значення та побудови каналізації для волоконно-оптичного зв’язку. Другий важливий напрям нашої діяльності – запровадження незалежного професійного контролю у дорожньому будівництві, що дасть економію близько 10% від вартості будівництва і гарантуватиме якість робіт. Третій напрям – запровадження аудиту безпеки доріг у 2021 році, четвертий – створення нормативного підґрунтя для розбудови інфраструктури для електротранспорту», - розповів Владислав Криклій.

  Очільник Міністерства також наголосив на важливості зміни підходів для покращення ситуації з будівництвом місцевих автошляхів. «На їх відновлення спрямовується 35% Дорожнього фонду, але ефективність місцевої влади точно може бути вища. У партнерстві з CoST ми вже започаткували постійний діалог з представниками регіональних дорожніх підрозділів для створення якісної дорожньої мережі місцевих автошляхів», - додав Владислав Криклій.

  Згідно з результатами моніторингу дорожньо-будівельного сезону, представленими на пресбрифінгу ініціативою з прозорості інфраструктури CoST Ukraine, дорожніми фахівцями у 2020 році було прокладено 14,35 км нового будівництва, 77,29 км реконструкції, 449,7 км капітального ремонту та 4395,4 км поточного середнього ремонту. Середня вартість 1 км дорожніх робіт у 2020 році за сумою укладених договорів склала:

  для нового будівництва – 90 216 749 грн (-14,3%);

  реконструкції – 36 061 132 грн (-44,7%);

  капітального ремонту – 25 184 271 грн (+4%);

  поточного середнього ремонту – 11 193 073 грн (+91,6%).

  Разом з тим, вартість основних матеріалів, які використовуються у дорожньому будівництві, практично не змінилась. У розрізі регіонів найдорожчий поточний середній ремонт зафіксований у Дніпропетровській (26,7 млн грн за 1 км), Чернівецькій (25,7 млн грн за 1 км) та Луганській (23,6 млн грн за 1 км) областях.