• In English
 • Олександр Кава: Завдяки спільному з ЄІБ проекту Харків отримав 5 сучасних тролейбусів
  Міністерство фінансів України, опубліковано 03 грудня 2020 року о 14:09

  У рамках реалізації спільного з Європейським інвестиційним банком Проекту «Міський громадський транспорт України» комунальному підприємству «Депо № 3» (м. Харків) від ДП «Автоскладальний завод №1» ПАТ «Автомобільна компанія «Богдан Моторс» передано перші 5 нових сучасних односекційних тролейбусів «Богдан Т70117»*.

  Важливо зазначити, що ці низькопідлогові тролейбуси забезпечать легкий доступ до користування міським електричним транспортом пасажирам похилого віку та особам з інвалідністю.

  «Реалізація спільного з Європейським інвестиційним банком проекту «Міський громадський транспорт України» передбачає оновлення парку автобусів, трамваїв, тролейбусів, вагонів метрополітену, будівництва та реконструкції трамвайних і тролейбусних ліній, заміну тягових підстанцій.

  Завдяки цьому проекту Харків вже отримав п’ять нових сучасних тролейбусів, вартістю 169 тис. євро кожний. На черзі – ще 11 міст України», – зазначив заступник Міністра фінансів Олександр Кава.

  Проект реалізується Міністерством інфраструктури спільно з Міністерством фінансів, міськими радами та комунальними підприємствами та передбачає реалізацію заходів з оновлення парку автобусів, трамваїв, тролейбусів, вагонів метрополітену, будівництва та реконструкції трамвайних і тролейбусних ліній, заміну тягових підстанцій.

  Планується впровадження підпроектів з розвитку міського пасажирського транспорту в 11 містах України: Києві, Харкові, Львові, Тернополі, Луцьку, Сумах, Запоріжжі, Одесі, Миколаєві, Івано-Франківську та Чернігові.

  Кредит ЄІБ для реалізації Проекту – 200 млн євро; залучається на строк до 22 років, із 5-ти річним пільговим періодом, відсоткова ставка – до 2 % річних.

  На сьогодні Міністерство фінансів спільно з Міністерством інфраструктури працює над запуском другого проекту розвитку міського громадського транспорту, в рамках якого планується отримати кредит від Європейського інвестиційного банку на суму 200 млн євро (загальна вартість проекту – 404,5 млн євро). Це відкриє можливість для українських міст покращити транспортну систему та залучити кредитні кошти на вирішення проблем громадського транспорту.

   * Обсяг кредиту ЄІБ в рамках Проекту для м. Харкова  9,88 млн євро. Відповідно до Контракту ПАТ «АК «Богдан Моторс» має поставити Харкову 49 тролейбусів, з яких 12  двосекційних (Т90117) та 37 – односекційних (Т70117), один із яких має запас автономного ходу не менше 20-ти кілометрів.