• In English
 • Як скласти теоретичний іспит у сервісному центрі МВС
  Міністерство внутрішніх справ України, опубліковано 25 червня 2024 року о 13:27

  З початку року сервісні центри МВС провели понад 291 тисячу теоретичних іспитів, з них 34 тисячі за самопідготовкою. 34% кандидатів у водії, які самостійно підготувалися, складають теоретичний іспит з першого разу.

  У кандидата у водії є два варіанти, як освоїти теоретичну частину: в акредитованій автошколі чи самостійно. 

  Якщо майбутній керманич освоює матеріал самостійно, він повинен вивчити правила дорожнього руху та інші питання згідно Типової навчальної програми підготовки та перепідготовки водіїв. Можна скористатися онлайн-тренажером для перевірки знань правил дорожнього руху. Онлайн-тренажер містить всі питання, що будуть на теоретичному іспиті у сервісному центрі МВС. Програма дозволяє вивчати матеріал по темам. Також можна потренуватися в режимі реального іспиту: дається 20 запитань, які потрібно пройти за 20 хвилин. Якщо людина неправильно відповіла, можна подивитися відповідь. Це допоможе краще засвоїти теоретичну частину на конкретних прикладах із екзаменаційних білетів. 

  Після цього готуємося складати теоретичний іспит. Для цього спочатку потрібно взяти талон на складання теоретичного іспиту онлайн через е-запис або в терміналі сервісного центру МВС. З собою потрібно мати паспорт з відміткою про реєстрацію  місця проживання, реєстраційний номер облікової картки платника податків та медичну довідку, що підтверджує допущення до керування транспортним засобом обраної категорії. Прийти варто за 15 хвилин до вказаного часу у талоні. Якщо майбутній водій готувався до іспиту за самопідготовкою, про це потрібно повідомити адміністратора.  

  Іспит проводиться у спеціально обладнаному класі. Комп’ютери захищені програмою DLP, що унеможливлює сторонній доступ. Перед початком та протягом іспиту кандидат у водії проходить перевірку за допомогою системи Face ID. У приміщенні встановлені відеокамери. Тому отримати підказку чи підглянути відповідь неможливо.   

  За 20 хвилин потрібно дати відповідь на 20 запитань, допускається лише 2 помилки. 

  Якщо не склали теоретичний іспит, то наступна спроба скласти буде можлива не раніше, ніж через 10 днів. Цей час виділяється для того, щоб кандидат у водії міг краще підготуватися. У майбутніх кермувальників є необмежена кількість спроб для складання теоретичного іспиту. 

  У разі успішного складання теоретичної частини іспиту, майбутні водії звертаються до будь-якого акредитованого навчального закладу та розпочинають практичне навчання. Після успішного складання практичного іспиту в автошколі, майбутній кермувальник складає іспит у сервісному центрі МВС та отримує посвідчення водія.

  Консультацію щодо послуг сервісних центрів МВС можна отримати за телефоном (044) 290-19-88 або на сторінках Головного сервісного центру МВС в Фейсбук та Інстаграм. Відповіді на найпоширеніші питання та корисну інформацію читайте на сайті.