• In English
 • Вступне слово Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана на засіданні Кабінету Міністрів України від 3 квітня 2019 року
  Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 03 квітня 2019 року о 14:00

  ГРОЙСМАН В.Б. – Доброго дня!

  Перш за все я хотів би сказати про те, що в неділю відбувся перший тур президентських виборів, і з огляду на те, як він пройшов, я би хотів сказати декілька речей.

  Перше. Ми самі собі довели і всьому світу, що ми є демократичною країною, країною, яка має прекрасних громадян, що мають можливість абсолютно вільно і спокійно прийти і проголосувати так, як вони вважають за необхідне.

  Наступне, що є важливим, – це те, що ми маємо достатньо високу явку на цих виборах. Для мене це означає тільки єдине: громадянам України не байдужа доля України. І йдеться навіть не стільки про те, що ми приходимо на вибори, а про те, що ми вибираємо не просто політиків, а наше майбутнє – майбутнє, до якого ми йдемо все своє власне життя від самого народження. І висока явка є свідченням того, що кожен українець розуміє, що будь-які зміни ми можемо робити тільки разом через прийняття відповідальних рішень, через свою власну відповідальність, відповідальність мільйонів людей.

  Тут, я думаю, було б доречно згадати те, що сказав 35-й Президент США Джон Кеннеді: "Не питай, що країна зробила для тебе, а запитай в себе, що ти зробив для своєї власної країни". І те, що ми бачимо тут, на цьому вислові, написано, що Україна – це не просто місце на мапі. Україна – велика європейська демократична 45-мільйонна країна з безмежними можливостями, і я це підкреслюю. І для нас дуже важливо, щоб ми могли реалізувати власні можливості, щоб ми змогли зробити те, що відповідає нашим мріям, мріям мільйонів.

  Беззаперечно, що кожен з нас має величезний обов’язок і несе місію громадянина держави і робить свій внесок у розбудову нашого майбутнього. І це не тільки сьогодні про вибір політиків, а це про вибір нашого спільного майбутнього.

  Я думаю, що нам потрібно позбутися будь-якого відчуття меншовартості, відчуття того, що у нас щось може не вийти. Я глибоко переконаний у тому, що у нас усе вийде. Ми зможемо збудувати якісну, сильну українську державу. Але можемо це зробити тільки разом.

  Я думаю, що нам потрібно просто не піддаватися, з одного боку, розчаруванням, як би не було складно, тому що ми особливо останні роки утверджуємо власну незалежність, з іншого боку, у нас не може бути ніякої ейфорії, бо будь-який результат дається тільки через серйозну і системну працю. Я думаю, що кожен українець це відзначає.

  Ми, насправді, є великою європейською державою, а не просто місцем на мапі. У нас є 45 млн людей, які (кожен з них з власної причини) люблять свою власну державу. Я глибоко переконаний у тому, що наша любов до країни, наша готовність побудувати свій власний дім...  Ніхто, абсолютно ніхто не прийде і за нас нічого не зробить.

  Я давно не вірю в чудеса. Але я знаю про те, що ніхто один не може змінити ситуацію. Ми можемо це зробити тільки разом. І це є надзвичайно важливим.

  Якщо говорити, власне, за себе і за наш Уряд, то можливо тільки сказати єдине – ми в цей історичний момент робимо і будемо робити далі те, щоб Україна стала сильною, розвинутою, щоб кожен громадянин України міг себе реалізувати саме на своїй власній землі, нашому рідному домі. Бо в світі більше нас ніхто і ніде не чекає. Тому я глибоко переконаний у тому, що це наше величезне завдання, яке ми здатні абсолютно виконати.

  Сьогодні я також хотів би, напевно, сказати про те, який може бути секрет нашого успіху.

  По-перше, ми маємо любити нашу державу.

  По-друге, ми маємо бути відповідальними громадянами і відчувати свою власну відповідальність за державу.

  По-третє, ми маємо абсолютно сумлінно робити власну справу, бо кожен із нас (хтось робить невеликий внесок, хтось робить великий – різні внески в розвиток нашої держави) є надзвичайно важливим.

  Тому я закликаю всіх сьогодні ще раз осмислити і для себе визначити, що Україна – це не просто місце на мапі, це наш власний дім, майбутнє якого залежить від, власне, кожного з нас. У цьому, я вважаю, є секрет нашого успіху.

  Я глибоко переконаний, що цей успіх є обов'язковим. Ми обов'язково досягнемо його.

  Сьогодні у нас насичений порядок денний з питань, які стосуються і сьогодення, і нашого майбутнього. Є ряд питань, які пов'язані з охороною здоров'я.

  Саме в ці дати відбувається два роки з запровадження однієї ініціативи – "Доступні ліки". Якщо ви пам'ятаєте, декілька років тому ми ввели таку систему референтного ціноутворення, коли йшлося про те, щоб проаналізувати вартість ліків у європейських сусідніх країнах, визначити механізми створення ціни і запровадити їх в Україні для того, щоб понизити ціни на ліки.

  Ми зараз будемо приймати чергове рішення щодо розширення переліку таких ліків і встановлення певних ринкових обмежень для того, щоб запобігти необґрунтовано високим цінам на ліки. І сьогодні Міністерство охорони здоров'я про це буде звітувати чи пропонувати рішення.

  І друга позиція, яка є надзвичайно важлива, – питання якості ліків. Я думаю, що для кожного українця це питання є дуже важливим. Іноді є хвороба, люди вживають ліки, а вони не допомагають. Чому? Тому що вони є неякісними або фальсифікованими. І тому ми будемо запроваджувати нову систему вимог до пакування для того, щоб наносити відповідний QR-код, який дасть можливість відслідкувати від початку виробництва до реалізації відповідні ліки.

  Тобто два питання: питання обмеження цін, створення механізмів обмеження цін через референтне ціноутворення і контроль якості.

  Є ще ряд питань порядку денного, який сформований з пропозиціями урядових комітетів. Я пропоную перейти до розгляду питань порядку денного, якщо у колег по Уряду немає заперечень.

  Порядок денний затверджено.