• In English
 • Володимир Гройсман: Українське кіно відроджується і показує високий клас
  Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 06 листопада 2018 року о 21:09

  Українське кіно наразі - ціла індустрія, воно завойовує глядацькі аудиторії і показує високий клас. Про це сказав Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман, відкриваючи допрем’єрний показ фільму «Дике поле», знятого за книгою Сергія Жадана «Ворошиловград». Твір названо книгою десятиріччя за версією Бі-Бі-Сі. Половину фінансування кіновиробництва забезпечила держава.

  «Радий бути на прем'єрі. Я пам'ятаю, як все починалося. Український кінематограф був у занепаді, і держава не звертала увагу на те, як підтримати таланти. Але ми об'єднали зусилля, надали державну підтримку, - сказав Глава Уряду. - Зараз це ціла індустрія. Цього року маємо 18 прем'єр. Понад 70 фільмів у виробництві. Кіно відроджується і показує високий клас».

  Довідково 

  В державному бюджеті на 2018 рік видатки на фінансування кінематографії зросли вдвічі, порівняно з 2017 роком, і склали понад 1 млрд грн. За інформацією Держкіно, за останні два роки в Україні зняли 78 фільмів різних жанрів. З початку поточного року у прокат вийшло 18 фільмів.