• In English
 • Урочисто відкрито XVІ Міжнародний форум «Паливно-енергетичний комплекс України: сьогодення та майбутнє»

  У церемонії урочистого відкриття Форуму взяли участь заступник Міністра Юлія Підкоморна, державний секретар Максим Немчинов, президент Асоціації «СІГРЕ-Україна» Олександр Светелік, голова громадської ради при Міненерговугілля Семен Поташник, генеральный директор ТОВ «Міжнародний виставковий центр» Анатолій Ткаченко та інші.

  Заступник Міністра Юлія Підкоморна, вітаючи учасників та гостей, підкреслила значущість заходу для всього паливно-енергетичного комплексу: «Форум дає можливість поєднати всі здобутки та досягнення в єдину стратегію успіху нашої держави».  При цьому вона зазначила, що Міністерство шляхом організації такого заходу виконує об’єднавчу роль найкращих практик, здобутків та сприяє розвитку галузі через діалог і взаємодію держави та підприємств ПЕК. Також Юлія Підкоморна відзначила ініціативу студентської молоді, яка виявила бажання брати участь у заходах Форуму, отримати нові знання та надихнутися для подальшого вивчення технічних наук.

  Державний секретар Максим Немчинов наголосив на важливості зустрічей з метою обговорення напрямків розвитку енергетики з огляду на дефіцит комунікацій між підприємствами енергетичної сфери та повідомив про намір також взяти участь у заходах Форуму.

  Захід організовано з метою сприяння реалізації Енергетичної стратегії України до 2035 року для забезпечення надійного й ефективного функціонування енергосистеми України, енергетичної незалежності та безпеки держави; демонстрації досягнень у паливно-енергетичному комплексі, націлених на модернізацію енергетичної інфраструктури, її технологічний, організаційний, нормативно-правовий та науковий розвиток. Також Форум є майданчиком для зустрічей енергетичного співтовариства, запуску нових проектів, ознайомлення зі світовими тенденціями і перспективами розвитку енергетики, а також плідного діалогу бізнесу і влади.

  Довідково 

  У перший день XVІ Міжнародного форуму «Паливно-енергетичний комплекс України: сьогодення та майбутнє» проведено науково-технічну конференцію «Основні напрямки реформування вугільної промисловості України». Також відбувся круглий стіл «Водогосподарсько-енергетичний комплекс та шляхи подальшого розвитку гідроенергетики в Україні».

  Низку заходів організовано Директоратом викопних видів палива Міненерговугілля. Зокрема, проведено круглі столи  на теми «Розвиток нафтогазовидобувної галузі України», «Надання спеціальних дозволів на користування нафтогазоносними надрами на прозорій основі», «Нові інструменти відкриття інформації в енергетичному секторі України» та «Розвиток інновацій у сфері видобування вуглеводнів».

  Директорат енергетичних ринків та Департамент електроенергетичного комплексу Міненерговугілля провели круглий стіл «Передумови впровадження Smаrt grіd в Україні», спрямований на підтримку новітніх технологій в умовах впровадження нової моделі ринку електроенергії.

  У межах форуму організовано фотовиставку «Паливно-енергетичний комплекс України: миттєвості, що стали історією». Також учасники мали змогу ознайомитися з пересувною виставкою Музею енергетики.

  Цього дня долучилася до участі у Форумі студентська молодь. За сприяння ГО «Молодіжна енергетична спільнота» та низки компаній проведено гру «Енергоквест «Місто Енергії», спрямовану  на посилення зацікавленості молоді сферою енергетики. Участь у Енергоквесті взяли студенти Національного технічного університету «Київський політехнічний інститут ім. Сікорського».