• In English
 • Володимир Гройсман про 5 років анексії Криму: Ми наближаємо день возз’єднання з українським Кримом
  Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 27 лютого 2019 року о 10:19

  Україна і український Уряд протистоять російській агресії та окупації українських територій і наближають день возз’єднання континентальної України із півостровом. Про це сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час V Міжнародного форуму «Окупований Крим: 5 років опору». Участь у заході взяв також Спеціальний представник Держдепартаменту США з питань України Курт Волкер.

  Глава Уряду наголосив, що історія окупації Криму стала особистою історією багатьох родин – в тому числі родини Прем’єр-міністра. «В один момент керівництво Росії вирішило, що вони можуть в сучасному світі вчинити так, як вчиняли до них диктатори, агресори, злодії і вбивці. І хто став заручником цієї агресії? Мільйони людей – від українського Криму до українського Донбасу. Що вони принесли на нашу землю? Страждання, розлучення родин. І головне! Наші громадяни сьогодні знаходяться в російських в’язницях, бо відстоюють своє право на свободу та вільні погляди».

  Прем’єр-міністр наголосив, що сьогодні заклики про звільнення Криму та звільнення українських політв’язнів – це питання не тільки України, а й всього цивілізованого світу, адже йдеться про світову безпеку.

  «Порівняйте Крим до анексії і після анексії. До анексії – це був прекрасний український курорт з тимчасовим перебуванням російського флоту, який мав покинути півострів і передислокуватися до Росії. А сьогодні – це мілітарна база, яка становить загрозу для всього демократичного світу, – сказав Володимир Гройсман. – Весь демократичний світ має бути об’єднаний, аби змусити агресора відмовитися від своїх планів, почати поважати закон та суверенітет інших країн. Ми маємо боротися за те, щоб кожен політичний в’язень був звільнений, аби українці поверталися додому».

  Володимир Гройсман висловив впевненість, що ціна, яку має платити агресор за свої варварські дії, має бути надзвичайно високою. Навколо цієї ідеї треба згуртовувати весь світ.

  «Ми не будемо поступатися агресії та чужим амбіціям, які базуються на неповазі до інших націй та суверенітету інших держав, – сказав Володимир Гройсман. – А звертаючись до кримчан, я хочу сказати: ми пам’ятаємо і думаємо про те, як наблизити той день, коли ми зможемо відзначати дату звільнення Криму від російських окупантів. Ми цього досягнемо. Український Крим буде гостинним курортом і перлиною нашої держави. Разом до перемоги».

  Володимир Гройсман про 5 років анексії Криму: Ми наближаємо день возз’єднання з українським Кримом