• In English
 • Військовослужбовці Повітряних Сил навчатимуться за програмою «Orbital»
  Міністерство оборони України, опубліковано 07 листопада 2019 року о 10:17

  Після візиту британського міністра оборони на Донбас тренувальну місію «Orbital» в Україні продовжили на три роки – до березня 2023 року.

  Бен Воллес відвідав район проведення операції Об'єднаних сил на Донбасі, де зустрівся з українськими військовими.

  За його словами, він побачив рішучість, яку демонструють Збройні Сили України, захищаючи свою територіальну цілісність. І саме тому Британія продовжує тренувальну місію в Україні ще на три роки, аби підвищити фаховий рівень тисяч українських військовослужбовців.

  6 листопада командир операції «Orbital» полковник Майк Веймут, на зустрічі в Командуванні Повітряних Сил заявив, що його основне завдання – допомогти силам оборони України стати сильнішими. І хоч основним акцентом роботи британців є підготовка сухопутних військ, офіцери пообіцяли заучити до операції «Orbital» і фахівців та підрозділи Повітряних Сил.

  «Навіть якщо в певних напрямках ми самостійно не зможемо вам допомогти, обов’язково посприяємо, аби інші країни підтримали вас. Україна – єдина із союзників Великобританії, хто зараз у відкритому протистоянні з Росією. У нас є бажання співпрацювати та обмінюватися досвідом», – додав полковник Майк Веймут.

  В Командуванні Повітряних Сил прокоментували, що залучення до операції «Orbital» та й співпраця з Великобританію загалом є вкрай важливою для України, адже ми орієнтуємось на стандарти країн Альянсу.

  «У 2017-2018 роках вже було проведено ряд тренувань для фахівців авіації Повітряних Cил, – говорить заступник командувача Повітряних Сил генерал-лейтенант Аркадій Вашутін. – Вони проходили як у військових частинах, так і у Харківському університеті Повітряних Сил. Після невеликої паузи ми сьогодні відновлюємо цю співпрацю.

  Довідково

  «Orbital» – є тренувальною місією Великої Британії в Україні, яка була організована після анексії Росією Криму та на знак підтримки України. З початку місії в 2015 році військовослужбовці Великої Британії навчили вже більше 17 500 військовослужбовців Збройних Сил України.