• In English
 • Голова Держенергоефективності взяв участь у нагородженні переможців Першої електромобільної премії в Україні «e-Mobility Award»

  Голова Держенергоефективності Сергій Савчук взяв участь у нагородженні переможців Першої електромобільної премії в Україні «e-Mobility Award».

  За результатами опитування понад 80 компаній та організацій, що ініційовано агентством «IRS Group», визначено кращих учасників електромобільної галузі у 5 номінаціях: «Провідні імпортери електромобілів в Україні», «Провідні мережі електрозарядних станцій в Україні», «Провідні мережі електрозарядних станцій в Україні», «Провідні профільні електромобільні громадські об’єднання та асоціації, «Провідні профільні ЗМІ», «Провідні станції технічного обслуговування електромобілів».

   Зокрема, Сергій Савчук мав честь вручити нагороди трійці лідерів у номінації «Провідні мережі електрозарядних станцій в Україні»:

  1-ше місце - «AutoEnterprise»;

  2-ге місце - «ТОКА»;

  3-тє місце - «STRUM».

  «Також дякую організаторам – Марині Китіній, Анні Зарудній та дослідницькому агентству «IRS Group» – за запровадження такої премії, що заохочує гравців електромобільного ринку до активної роботи та ще більших здобутків», – прокоментував Сергій Савчук.

  Як відомо, у 2015 р. в Україні зареєстровано лише близько 500 електромобілів, а станом на кінець вересня 2019 р. – вже понад 16 тисяч електрокарів.

  Такому стрімкому розвитку цієї сфери сприяли законодавчі стимули. Так,  у 2015 р. скасовано ввізне мито на електромобілі та до кінця 2022 р. відмінено ПДВ на ввезення електрокарів. У ц. р. Парламентом прийнято Закон від 11.07.2019 № 2754-VIII щодо створення доступу до інфраструктури зарядних станцій для електромобілів.

  «Ми маємо й надалі працювати над стимулами для розвитку електротранспорту, щоб у першу чергу заміщувати імпортні нафтопродукти та скорочувати шкідливі викиди. Адже лише у 2018 р. імпорт нафти та нафтопродуктів сягнув 5,5 млрд доларів США, що на 25% більше, ніж у 2017 році», – повідомив Сергій Савчук.