• In English
 • Відшкодування втрат на суму майже 15 млн грн забезпечили державні аудитори Хмельниччини протягом восьми місяців поточного року
  Державна аудиторська служба України, опубліковано 03 вересня 2018 року о 12:37

  За результатами проведених фахівцями Управління Західного офісу Держаудитслужби в Хмельницькій області ревізій впродовж січня - серпня поточного року виявлено втрат матеріальних та фінансових ресурсів на загальну суму 17,3 млн гривень.

  Завдяки проведеній аудиторами роботі забезпечено відшкодування втрат на суму 14,8 млн грн. Зокрема, порушники фінансової дисципліни повернули до бюджетів усіх рівнів 2,2 млн гривень.

  Проведеними державними фінансовими аудитами встановлено, що неефективні управлінські дії і ризикові операції призвели до упущених вигод (неотриманих доходів) та непродуктивних (зайвих) витрат на суму 56,4 млн грн. Також виявлено порушень законодавства, наслідком яких стали втрати фінансових і матеріальних ресурсів на суму 0,6 млн грн. За їх результатами надано 62 пропозиції, 24 з них виконано об’єктами контролю. Крім того, усунуто порушень, що призвели до втрат фінансових та матеріальних ресурсів на суму 0,3 млн гривень.

  До установ та організацій, під час ревізій яких виявлено порушення, застосовано 42 фінансові санкції у вигляді  попередження про неналежне виконання бюджетного законодавства, зупинення операцій з бюджетними коштами та зменшення бюджетних призначень розпорядникам бюджетних коштів.

  За порушення законодавства 25 посадових осіб притягнуто до адміністративної відповідальності, 13 – до дисциплінарної та матеріальної (зокрема, із посад звільнено 3 особи).

  Для запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, до Державної служби фінансового моніторингу України надіслано інформацію про виявлену фінансову операцію, що підлягає фінансовому моніторингу, на суму 1,6 млн грн.

  Матеріали 19 ревізій та 4 аудиторські звіти передано правоохоронним органам для відповідного реагування. За результатами розгляду цих матеріалів розпочато 7 досудових розслідувань, вручено повідомлення про підозру у вчиненні кримінального правопорушення та складено 2 адмінпротоколи про вчинення адміністративних правопорушень, пов’язаних з корупцією.