• In English
 • Відкриття ринку землі дозволить українському агросектору стати локомотивом економічного розвитку, — Денис Шмигаль
  Департамент комунікацій Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 25 травня 2021 року о 11:15

  Ринок землі — це рушій для громад та бізнесу. Про це зазначив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час виступу на Всеукраїнському форумі «Україна 30. Земля» 25 травня.

  Очільник Уряду нагадав, що нещодавно Верховна Рада ухвалила в цілому законопроекти №2194 та №2195, які стали одним із останніх кроків до запуску в Україні повноцінного ринку землі. Також учора під час форуму Президент України Володимир Зеленський підписав один із законів.

  «Рубікон пройдений. Скасування мораторію стало по-справжньому історичною подією для України», — підкреслив Денис Шмигаль.

  Прем’єр-міністр зауважив, що вигодонабувачами стануть не тільки землевласники та аграрії, а також українські громади.

  «За підрахунками Міністерства економіки, в останні роки у власність громад передано 4 млн гектарів землі оціночною вартістю близько 20 мільярдів доларів. Це надзвичайний крок для регіонального розвитку та реформи децентралізації, яку ми активно впроваджуємо», — зазначив очільник Уряду.

  Як наголосив Денис Шмигаль, земельна реформа — це, перш за все, про відновлення історичної справедливості, про стимулювання розвитку сільського господарства, про децентралізацію та збільшення ролі громад у прийнятті важливих рішень.

  «Відкриття ринку землі дозволить українському агросектору стати справжнім локомотивом економічного розвитку. Я вірю, що це історичний крок для нашої держави, який мав бути зроблений ще кілька десятиліть тому, але буде зроблений командою Президента Володимира Зеленського в 30-ту річницю Незалежності», — відзначив Глава Уряду.

  Прем’єр-міністр додав, що Уряд ставить земельну реформу як постійний пріоритет своєї роботи.

  Відкриття ринку землі дозволить українському агросектору стати локомотивом економічного розвитку, — Денис Шмигаль