• In English
 • Дмитро Кулеба обговорив із співголовою німецької партії “Союз 90/Зелені” Робертом Габеком протидію будівництву Північного потоку – 2
  Міністерство закордонних справ України, опубліковано 25 травня 2021 року о 10:31

  Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба зустрівся із співголовою німецької партії “Союз 90/Зелені” Робертом Габеком, який відвідує Україну з візитом.

  Дмитро Кулеба та Роберт Габек обговорили негативний вплив геополітичного проекту Північний потік – 2 на безпеку та стабільність в Європі.

  “Найбільше нас непокоїть те, що Північний потік – 2 несе численні безпекові виклики. Немає жодних сумнівів у тому, що, у разі завершення будівництва, Росія буде використовувати цей проект як інструмент просування своїх геополітичних інтересів, у тому числі у контексті зусиль Нормандського формату та в Тристоронній контактній групі. І мова йде не лише про загрозу безпеці України, але й всієї Європи”, - наголосив глава української дипломатії.

  Він додав, що міжнародні партнери мають активізувати зусилля задля протидії завершенню будівництва Північного потоку – 2.

  Роберт Габек висловив солідарність партії “Союз 90/Зелені” з Україною в цьому питанні. Німецький політик заявив, що його політична сила усвідомлює ризики Північного потоку – 2 для Німеччини та Європи загалом і виступає проти його імплементації.

  Співрозмовники окремо обговорили безпекову ситуацію в зоні російсько-українського збройного конфлікту.

  Дмитро Кулеба зазначив, що відведення Росією певної кількості військ від кордонів з Україною частково знизило рівень напруги, водночас не призвело до деескалації: “Триваючі обстріли українських позицій з тимчасово окупованих територій в Донецькій та Луганській областях підтверджують, що загроза подальших агресивних дій Росії зберігається”.

  У цьому контексті глава МЗС України розповів Роберту Габеку про зусилля, які вживає українська сторона з метою просування політико-дипломатичного врегулювання. Він підкреслив важливість тісної взаємодії України, Німеччини та Франції для того, щоб змусити Росію виконувати свої зобов'язання в рамках Нормандського формату.

  Дмитро Кулеба висловив вдячність партії “Зелених” за підтримку незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України в її міжнародно визнаних кордонах.