• In English
 • Відбулося шосте засідання Багатосторонньої координаційної платформи донорів для України
  Офіс реформ Кабінету Міністрів України, опубліковано 26 вересня 2023 року о 20:53

  26 вересня у Брюсселі відбулося 6-те засідання Керівного Комітету Багатосторонньої координаційної платформи донорів для України, яка була запущена для координації міжнародної допомоги для нагальних потреб та довгострокового відновлення України.

  Разом з партнерами обговорили потреби у фінансуванні дефіциту бюджету та пріоритетних напрямів відновлення на 2024 рік, ключові елементи Плану України, який Уряд розробляє у межах програми ЄС Ukraine Facility, а також можливості подальшого розширення Платформи донорів. 

  Одним з важливих питань була необхідність формування єдиної карти реформ та приведення вимог від різних донорів до єдиного документу - плану реформ України.

  Міністр фінансів України Сергій Марченко наголосив, що пріоритетом державного бюджету на 2024 рік є безпека та оборона, що буде повністю профінансовано за рахунок внутрішніх надходжень до бюджету. Потреба у міжнародному фінансуванні, зокрема на соціальні та гуманітарні видатки у 2024 році, становить близько $43 млрд. Прогнозована, стабільна та ритмічна бюджетна допомога має вирішальне значення для фінансування критично важливих видатків в умовах збройної агресії рф.

  Співголова Платформи від України, Віце-прем’єр-міністр з відновлення України — Міністр розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександр Кубраков презентував партнерам пріоритети відновлення України на 2024 рік, розповів про хід відбудови, поточні потреби фінансування та досягнуті результати, зокрема у сфері реформ. 

  "Серед пріоритетних напрямів відновлення - енергетика, відбудова житла, критичної та соціальної інфраструктури, гуманітарне розмінування та допомога приватному сектору. У 2024 році ми хочемо зосередитися на проектах, які сприятимуть економічному зростанню та створенню робочих місць", - зазначив Олександр Кубраков. 

  Ключові елементи Плану України в межах програми ЄС Ukraine Facility презентувала Перший віце-прем'єр-міністр України - Міністр економіки України Юлія Свириденко.

  "Програма Ukraine Facility створює надійний фундамент для відновлення та розвитку держави. Але потреби у фінансуванні відновлення України після війни значно перевищують обсяги програми. З огляду на це, одне з ключових завдань Плану України — стати основною для подальших перемовин з партнерами щодо розширення програми", - зазначила Юлія Свириденко.  

  Україна запропонувала провести наступне засідання Керівного комітету Платформи в Києві.

  Довідково

  Платформа донорів була створена для координації підтримки нагальних фінансових потреб України, відбудови та майбутнього економічного відновлення з різних джерел та встановлених інструментів фінансування. Керівний комітет Платформи складається з вищих посадових осіб з України, країн G7 та Європейського Союзу - заступник Національного радника з питань міжнародної економіки Майк Пайл від США, Генеральний директор Генерального директорату ЄК з питань політики сусідства та переговорів щодо розширення Герт Ян Купман від ЄС, Віце-прем’єр-міністр з відновлення України – Міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков від України.