• In English
 • Сергій Марченко: Прогнозована, стабільна та ритмічна бюджетна допомога від донорів має вирішальне значення в умовах збройної агресії рф
  Міністерство фінансів України, опубліковано 26 вересня 2023 року о 21:55

  Сьогодні, 26 вересня, відбулось шосте засідання Багатосторонньої координаційної платформи донорів для України .  

  У засіданні взяли участь Міністр фінансів України Сергій Марченко, Віце-прем’єр-міністр з відновлення України — Міністр розвитку громад, територій та інфраструктури України  Олександр Кубраков, радник Білого дому з національної безпеки з міжнародної економіки Майк Пайл, спеціальний представник Президента США з відновлення України Пенні Пріцкер від Сполучених Штатів, Генеральний директор з питань сусідства та переговорів щодо розширення Герт-Ян Коопман від Європейської Комісії, а також представники країн G7, Європейської Комісії та міжнародних фінансових організацій.

  Під час зустрічі сторони обговорили результати роботи Платформи у мобілізації фінансових ресурсів на пріоритетні видатки держбюджету України та відновлення, потребу у зовнішньому фінансуванні на 2024 рік, а також стан впровадження реформ, визначених у співпраці з міжнародними партнерами.

  Сергій Марченко подякував колегам за спільні зусилля з координації та консолідації ресурсів для України та поінформував про поточний стан фінансової системи: “Уряд України продовжує підтримувати макроекономічну стабільність в умовах воєнного стану. Податкові надходження до державного бюджету повернулися до довоєнного рівня. Потужна та стабільна фінансова підтримка міжнародних партнерів у розмірі 32,7 млрд доларів США, яка вже надійшла у 2023 році, дозволяє нам забезпечувати бюджетне фінансування критично важливих соціальних та гуманітарних видатків”.

  Міністр фінансів також наголосив на необхідності продовження зовнішньої фінансової підтримки на наступний рік. Прогнозована, стабільна та ритмічна бюджетна допомога має вирішальне значення в умовах збройної агресії рф. Передбачається, що українська економіка у 2024 році продовжить функціонувати в умовах безпрецедентних безпекових викликів. 

  “Бюджет у наступному році, як і у поточному, буде мати пріоритет оборони та безпеки. Ми фінансуємо нашу армію власним коштом. І розраховуємо на допомогу наших партнерів, зокрема у рамках Платформи, у фінансуванні соціальних та гуманітарних видатків. Дефіцит бюджету на 2024 рік оцінюється у близько 43 млрд доларів США”, — зазначив Сергій Марченко. 

  Сторони також обговорили реалізацію  програми розширеного фінансування МВФ на 2023-2026 роки загальним обсягом 15,6 млрд доларів США та започаткування ініціативи ЄС Ukraine Facility обсягом 50 млрд євро на наступні 4 роки. Зазначені програми передбачають виконання Україною погоджених сторонами структурних та секторальних реформ. 

  Також Сергій Марченко зауважив, що пріоритетом Уряду України є забезпечення ефективного, підзвітного та прозорого використання донорських коштів.