• In English
 • Віце-прем’єр-міністр України Олег Уруський відвідав на Запоріжжі підприємства державної форми власності

  Під час робочої поїздки на Запоріжжя Віце-прем’єр-міністр України – Міністр з питань стратегічних галузей промисловості України Олег Уруський відвідав підприємства державної форми власності – Запорізький титано-магнієвий комбінат (ЗТМК), ДП «Кремніполімер» та АТ «Запорізький виробничий алюмінієвий комбінат» («ЗаЛК»).

  Перебуваючи на ЗТМК, посадовець наголосив, що титанова галузь є стратегічною для України.

  «Новий імпульс розвитку індустрії може надати створення замкненого виробничого циклу, над чим зараз активно працює Уряд. ЗТМК відіграє провідну роль у цій галузі, адже є єдиним в Україні та Європі виробником губчастого титану», – сказав Олег Уруський.

  Глава Мінстратегпрому також відвідав ДП «Кремніполімер», яке від 2013 року перебуває у стадії банкрутства. Віце-прем’єр-міністр України оглянув об’єкт разом із в.о. директора підприємства Ніною Черванською та представниками Фонду державного майна, обговорив перспективи приватизації та залучення інвесторів на промисловий майданчик.

  В.о. гендиректору «ЗаЛК» Сергій Кизилов розповів Олегу Уруському про проблеми колись потужного комбінату, який свого часу виробляв до 100 тис. тонн алюмінію на рік. Після приватизації російською компанією «РУСАЛ» протягом 2008-2011 років виробництво було повністю зупинено, а технологічне обладнання знищене. У 2015 році напівзруйноване підприємство повернули державі. Нині на АТ «ЗаЛК» працює лише цех алюмінієвої катанки – він відповідає всім міжнародним стандартам. 

  Віце-прем’єр-міністр України обговорив із Сергієм Кизиловим можливості для залучення інвесторів на підприємство та забезпечення стабільного постачання сировини.

  Підсумки поїздки Олег Уруський обговорив з головою Запорізької облдержадміністрації Олександром Старухом. Очільник ОДА висловив готовність створювати умови для приходу інвесторів у регіон та облаштувати технопарки на базі збанкрутілих промислових об’єктів.

   

  Віце-прем’єр-міністр України Олег Уруський відвідав на Запоріжжі підприємства державної форми власності Віце-прем’єр-міністр України Олег Уруський відвідав на Запоріжжі підприємства державної форми власності Віце-прем’єр-міністр України Олег Уруський відвідав на Запоріжжі підприємства державної форми власності