• In English
 • Міноборони України дало старт процесу розроблення нового армійського автомобіля
  Міністерство оборони України, опубліковано 18 березня 2021 року о 19:15

  Першим практичним кроком щодо розроблення нового легкового автомобіля підвищеної прохідності для потреб Збройних Сил України стала установча нарада щодо відкриття однойменної дослідно-конструкторської роботи, що відбулася сьогодні, 18 березня. Захід пройшов під головуванням заступника Міністра оборони України Олександра Миронюка за участі представників підприємств і установ, які відгукнулися на оголошення оборонного відомства та надали свої заявки.

  «Міністерство оборони України змінює підходи, демонструє відкритість в спілкуванні та співпраці у сфері майбутнього технічного оснащення Збройних Сил. Ми вперше проводимо настільки прозорі процедури, публічно надаючи право широкому загалу розробників у здоровій конкуренції розробити армійський автомобіль для вітчизняного війська. Очікуємо, що у термін до 1 липня цього року учасники виконають необхідний перелік умов та повідомлять про це Департамент військово-технічної політики, розвитку озброєння та військової техніки Міністерства оборони України»,– зазначив Олександр Миронюк.

  Проведення дослідно-конструкторської роботи планується здійснюватися за обігові кошти виконавців відповідно до державних стандартів України та тактико-технічного завдання наданого Міністерством оборони України. Науково-технічне супроводження проекту здійснюватиме Центральний науково-дослідний інститут озброєння та військової техніки Збройних Сил України.

  Дослідні зразки легкового автомобіля підвищеної прохідності складуть «заліки» під час державних випробувань. Для участі у комісії державних випробувань будуть залучені представники широкого кола підрозділів оборонного відомства, Генерального штабу та представники виробників дослідних зразків.

  Рішення щодо перспективного варіанту легкового автомобіля підвищеної прохідності для прийняття на озброєння та закупівлі для оновлення парку автомобільної техніки буде прийнято на підставі рекомендацій державної комісії за результатом державних випробувань.

  Як повідомлялося раніше, Міністерство оборони України планує кардинально оновити парк автомобільної техніки багатоцільового призначення для підрозділів Збройних Сил України. Зараз основну групу армійських автомобілів, що використовуються у видах і окремих родах військ Збройних Сил України, складають УАЗи різних модифікацій, що вже морально і фізично застаріли. А модернізація і випуск нових моделей цих автомобілів та запасних частин до них здійснюються підприємствами держави-агресора Російської Федерації. Тому було прийнято принципове рішення про поступове виведення їх з експлуатації.