• In English
 • «Ветеранський намет» на «Книжковому Арсеналі»: понад 50 авторів та почесні гості
  Міністерство у справах ветеранів України, опубліковано 22 травня 2019 року о 19:31

  Відбулося відкриття «Ветеранського намету» на ІХ Міжнародному фестивалі «Книжковий Арсенал». На вуличній сцені міжнародного фестивалю виступили Міністр у справах ветеранів Ірина Фріз, заступник Міністра Олександр Терещенко, Генеральний директор «Мистецького Арсеналу» Олеся Островська-Люта, а також ветерани-письменники Мартін Брест, Юрій Руденко.

  Відкриваючи презентацію намету, Олександр Терещенко звернув увагу публіки на те, що саме у таких наметах, щоправда не таких чистих та акуратних, наші військові автори і жили на передовій.

  «Я вітаю усіх нас із тим, що ця подія відбулася. Я впевнена, що це лише перший крок, щоб ветеранська книга достойно заявила про себе. Книги, які ви сьогодні вперше бачите у «Ветеранському наметі», дають вам можливість зазирнути у вікно правди і дізнатись, як саме ми маємо долати ворога. І ми маємо бути готові до того, щоб воювати на всіх фронтах, у тому числі й на інформаційно-культурному. Бо книга – то є зброя: озброюйтесь, воюйте, стверджуйтесь і несіть у світ ту правду, яку несуть наші ветерани», – наголосила Міністр у справах ветеранів Ірина Фріз.

  «Ніхто крім ветеранів, волонтерів та переселенців не можуть розповісти краще про біль війни. Це історії, які сьогодні мають для суспільства та для історії величезне значення», – зазначила Генеральний директор «Мистецького Арсеналу» Олеся Островська-Люта.

  В свою чергу заступник Міністра у справах ветеранів Олександр Терещенко, який також є автором книжки, розповів і про власний досвід письма.

  «Я ніколи не намагався писати. Але після поранення у мене розпочалося зовсім інше життя. Тепер я пишу не для того, щоб зняти камінь з душі і перекласти його на читача. Кожне оповідання написано з оптимізмом і думкою, що завжди треба жити далі», – зазначив Олександр Терещенко, який за сумісництвом є ще й одним з авторів «Ветеранського намету».

  Про свій досвід участі у війні та написанні книжок розказали автори Мартін Брест та Юрій Руденко.

  «Чим більше ветеранські книжки будуть розрекламовані, чим більше людей знатимуть про їх існування, тим більше читачів знайдуть саме ту книжку, свою, яка подобається саме їм», – наголосив письменник-ветеран Юрій Руденко та додав, що зараз у «Ветеранському наметі» представлено понад 50 авторів та 85 книг, адже деякі письменники встигли видати вже по кілька книжок.

  «Я радий, що тут представлена не тільки ветеранська, але й волонтерська література, видання авторів-переселенців. Ці романи та розповіді про поїздки на фронт – це правда життя. І як армія зараз нероздільно пов’язана з ними, так і ветеранський намет є нероздільний із цими явищами», – наголосив письменник Мартін Брест.

  «Ветеранський намет», який з‘явився вперше в історії «Книжкового Арсеналу», дійсно став родзинкою фестивалю. Відвідувачі мали змогу не лише придбати книжки, але й отримати автографи авторів, поспілкуватися з ними. Протягом першого дня фестивалю такою нагодою скористалися сотні бажаючих, зокрема, Віце-прем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе, Міністр інфраструктури України Володимир Омелян та старший радник з питань реабілітації військових та у справах ветеранів при Посольстві США в Україні Шеріл Мішель.