• In English
 • Верховна Рада ухвалила у першому читанні законопроект про удосконалення системи позашкільної освіти та підвищення її якості
  Міністерство освіти і науки України, опубліковано 26 січня 2022 року о 16:36

  25 січня 2022 року Верховною Радою України в першому читані ухвалено законопроект щодо удосконалення функціонування системи позашкільної освіти, підвищення її якості, а також розширення доступу до неї.

  "В сучасних умовах на позашкільну освіту покладаються нові функції – формування лідера, успішної, конкурентоспроможної особистості. На сьогодні функціонує понад 1350 закладів позашкільної освіти, у яких навчаються понад 1 мільйон 200 дітей. Саме тому розроблено проект закону, яким передбачено урегулювати важливі питання, зокрема, розвитку системи закладів позашкільної освіти", – зазначила заступник Міністра освіти і науки Віра Рогова.

  Ухвалення закону забезпечить:

  • реалізацію, охорону та захист конституційного права дитини на здобуття позашкільної освіти відповідно до потреб особистості;
  • законодавче підґрунтя для розвитку системи позашкільної освіти;
  • підвищення якості освіти, що сприятиме зростанню інтелектуального, патріотичного, духовно-морального потенціалу суспільства та особистості.

  Проект закону спрямовано також на розвиток закладів позашкільної освіти усіх форм власності, інших суб’єктів освітньої діяльності в системі позашкільної освіти.

  Нагадаємо, Сергій Шкарлет провів нараду з керівниками обласних департаментів освіти і науки.