• In English
 • Уряд утворив Міжвідомчу робочу групу з координації запровадження системи оцінки SOCTA Україна
  Міністерство внутрішніх справ України, опубліковано 26 січня 2022 року о 17:34

  Кабінет Міністрів України утворив Міжвідомчу робочу групу з питань координації запровадження системи оцінки SOCTA Україна. Відповідне рішення прийнято Урядом сьогодні, 26 січня. Національна поліція реалізовуватиме практичну частину методології SOCTA. Для співробітників поліції зміниться тактика та система пріоритетів боротьби з організованою злочинністю, що дозволить вибудувати реальну картину ситуації зі злочинністю в країні.

  «Методологія SOCTA застосовуватиметься для збирання, узагальнення та оцінювання загроз організованої злочинності, а також тяжких та особливо тяжких злочинів. Постановою Кабміну удосконалено механізм взаємодії правоохоронних органів і моніторинг криміногенної ситуації», — прокоментувала заступник Міністра внутрішніх справ України Мері Акопян.

  Документом створюється Міжвідомча робоча група з координації впровадження в діяльність органів державної влади системи оцінки SOCTA Україна. Реалізація проекту дає змогу застосувати методологію, що використовується правоохоронними органами європейських країн, і дасть змогу на підставі аналітичних висновків визначати пріоритети щодо боротьби з організованою злочинністю.

  Довідково

  Методологія «Оцінка загрози з боку особливо небезпечних форм організованої злочинності» (Serious and Organised Crime Threat Assessment, SOCTA), є продуктом системного аналізу інформації правоохоронців про кримінальну діяльність і групи, що становлять загрозу для ЄС, щоб допомогти керівникам у визначенні пріоритетів серед загроз організованої злочинності.