• In English
 • Василь Лозинський: Запуск програми “ВідновиДІМ” пришвидшить відновлення житла українців
  Міністерство розвитку громад та територій України, опубліковано 01 грудня 2022 року о 14:34

  30 листопада відбулася презентація грантової програми “ВідновиДІМ”. Вона фінансуватиме роботи з відновлення житлових будинків, пошкоджених внаслідок збройної агресії росії проти України. Програму реалізує Фонд енергоефективності спільно з International Finance Corporation (IFC) в рамках підтримки України за угодою ЕЕ4U.

  “Відновлення житла українців наразі є одним із найбільш болючих та актуальних питань. Влада використовує всі механізми для розв’язання цієї проблеми. Одним із них — є програма “ВідновиДІМ”, яка фінансуватиметься коштом Європейського Союзу. Реалізація цієї Програми сприятиме якнайшвидшому відновленню тих багатоквартирних будинків, в яких створені ОСББ, що постраждали через війну”, — зазначив в.о. Міністра розвитку громад та територій України Василь Лозинський.

  ”ЄС спрямовує 25 млн євро на підтримку нової програми Фонду енергоефективності з реконструкції будинків. Нова програма реалізується Європейським Союзом у партнерстві з Урядом України та IFC. Вона дозволить швидко відновити незначно пошкоджені багатоквартирні будинки, щоб люди змогли якнайшвидше повернутися додому. ЄС надає гранти на 100% відшкодування витрат, а Фонд енергоефективності — забезпечує мінімум паперової тяганини. Програма вже запущена, тож ОСББ може надсилати заявки на участь”, — повідомив Посол ЄС в Україні Матті Маасікас.

  “Ще до початку війни разом з Фондом енергоефективності ми мали чималий досвід допомоги українцям в оновленні та енергомодернізації їхніх будинків. Реалії сьогодення змусили нас змістити фокус на відновленні пошкодженого внаслідок російської агресії житлового фонду, оскільки війна фактично позбавила людей можливості перебувати у власних оселях. IFC прагне допомогти країні та її громадянам швидко вийти з кризи та зберегти стійкість”, — заявив регіональний менеджер консультаційної програми IFC з розвитку ринків у Європі та Латинській Америці Демієн Шілс.

  Під час заходу Голова Наглядової ради Фонду енергоефективності Юлія Сабатюк презентувала програму “ВідновиДІМ”. “Для того, щоб ми могли сьогодні стартувати - Уряд України прийняв ряд законодавчих актів, а Європейський Союз виділив кошти на фінансування цієї Програми. Але Україна сприймає це не як подарунок, а як допомогу від наших постійних міжнародних партнерів. Адже допомагають лише сильним. І Україна це довела”, — зауважила вона.

  Зазначимо, програма “ВідновиДІМ” фінансує ремонт тих будинків, які не зазнали конструктивних пошкоджень. Кошти надаються у формі гранту, який виплачується на безоплатній та безповоротній основі у розмірі 100% вартості витрат на виконання необхідних робіт. Загальна сума гранту не повинна перевищувати 6 млн грн на один об’єкт відновлення.

  ХТО може отримати допомогу:

  співвласники пошкоджених багатоквартирних будинків (ОСББ).

  ДЕ діє програма:

  на території Житомирської, Київської, Сумської та Чернігівської областей.

  ЩО компенсується:

  заміна або ремонт пошкоджених вікон, дверей, на ремонт пошкоджень фасадів та покриття будівлі, ремонт пошкоджених дахових котелень та інженерних мереж.

  ЯК виплачуються кошти:

  грант виплачується двома частинами — 70% до початку будівельних робіт за договірною ціною із підрядником та залишок суми після завершення всіх робіт з урахуванням фактичної вартості, зазначеної у відповідних актах приймання виконаних будівельних робіт, та після схвалення Заявки про завершення робіт.

  ПРОЦЕДУРИ розгляду заявки:

  – обстеження пошкодженого внаслідок військових дій будинку та отримання звіту з технічного обстеження;

  – прийняття на загальних зборах ОСББ рішення про відновлення будинку та участь у Програмі;

  – виготовлення дефектного акта / проектних рішень та кошторису;

  – вибір ОСББ підрядників та постачальників матеріалів і обладнання, укладення договорів;

  – відкриття рахунку в банку-партнері Фонду (якщо відсутній);

  – оформлення і подання до Фонду Заявки на отримання гранту та супровідних документів до неї;

  – розгляд Фондом заявки та наданих документів, і надання ОСББ повідомлення про схвалення Заявки на отримання гранту;

  – перший транш гранту на рахунок ОСББ, що виплачується Фондом протягом п’ятнадцяти робочих днів з моменту відправлення до ОСББ повідомлення Фонду про схвалення Заявки;

  – виконання всіх робіт за проектом та подання до Фонду Заявки про завершення робіт;

  – розгляд Фондом інформації та наданих документів ОСББ, повідомлення про схвалення Заявки;

  – другий транш гранту, що виплачується Фондом протягом п’ятнадцяти робочих днів з моменту відправлення ОСББ повідомлення Фонду про схвалення Заявки про завершення робіт.

  Нагадаємо, 11 листопада Уряд прийняв розпорядження, яким уповноважив Фонд енергоефективності реалізовувати програми з відновлення житлових будівель.

  28 листопада в м. Брюсселі було підписано угоду між Фондом енергоефективності та International Finance Corporation (IFC) про спільну реалізацію програми “ВідновиДІМ”, яка фінансується з бюджету Європейського Союзу.