• In English
 • Іспанія готова надати фінансову підтримку для реалізації ініціативи Grain from Ukraine, – Микола Сольський за результатами зустрічі з Луїсом Планасом Пучадесом

  Міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський провів онлайн зустріч із Міністром сільського господарства, рибальства та продовольства Королівства Іспанія Луїсом Планасом Пучадесом.

  Під час перемовин сторони обговорили програму Президента України Grain from Ukraine, яка передбачає надання гуманітарної допомоги у вигляді поставок зерна до найбідніших країн Африки та Азії для запобігання голоду.

  Микола Сольський наголосив на важливості цієї ініціативи та підкреслив, що навіть у такий важкий час Україна шукає можливості надавати допомогу країнам, які цього найбільше потребують, і тим самим забезпечувати продовольчу безпеку світу. Він також розповів про те, що ініціативу вже підтримали понад 20 країн і запросив Іспанію також долучитися до Grain from Ukraine.

  Зі свого боку Луїс Планас Пучадес зауважив, що Іспанія вітає та підтримує гуманітарну продовольчу ініціативу, яка покликана запобігти світовій продовольчій кризі. Урядовець анонсував допомогу у розмірі 2,7 млн євро, яка буде спрямована на реалізацію Grain from Ukraine.

  Микола Сольський подякував іспанській стороні за підтримку та наголосив на тому, що Україна високо цінує усю допомогу, яку надають партнери.

  Під час зустрічі урядовці також розглянули питання, що стосуються поточного стану та перспектив роботи аграрного сектору України, зокрема проблематику, пов’язану зі збором урожаю та труднощі, з якими стикаються українські аграрії в умовах війни. Сторони обговорили можливість надання Іспанією генераторів українським фермерам та постачання додаткових транспортних засобів для транспортування зерна.