• In English
 • В Ужгороді відбулися українсько-угорські політичні консультації на рівні заступників Міністрів закордонних справ
  Міністерство закордонних справ України, опубліковано 08 лютого 2018 року о 18:44

  7 лютого в Ужгороді заступник Міністра закордонних справ України Василь Боднар та Державний Секретар Міністерства зовнішньої економіки і закордонних справ Угорщини Левенте Мадяр провели двосторонні політичні консультації.

  В ході зустрічі було обговорено широкий спектр питань двостороннього співробітництва. Заступник Міністра закордонних справ України подякував Угорщині за підтримку територіальної цілісності України, політики санкцій ЄС проти РФ, лікування поранених у протидії російській агресії українських військовослужбовців та оздоровлення дітей з сімей учасників АТО, а також за допомогу, яка надається у розвитку Закарпатської області.

  Окрему увагу була приділено питанню Закону України "Про освіту". З українського боку було підтверджено, що імплементація статті 7 Закону України "Про освіту" відбуватиметься шляхом прийняття закону про середню освіту, який, у свою чергу, готуватиметься з урахуванням рекомендацій Венеціанської комісії і в процесі роботи над яким проводитимуться консультації з усіма меншинами, в тому числі з угорською громадою України.

  Василь Бондар повідомив про результати своєї зустрічі з Головою Товариства угорської культури Закарпаття Василем Брензовичем 6 лютого 2018 року, в ході якої відбувся обмін думками щодо практичних питань імплементації освітньої реформи, які зможуть бути обговорені в ході зустрічі Міністра освіти і науки України Лілія Гриневич з угорською громадою 14 лютого 2018 року.

   Сторони обговорили перспективи взаємодії в розвитку прикордонної інфраструктури. Зокрема, українська сторона підтвердила готовність до відкриття спільного пункту пропуску Велика Паладь - Надьгодош на основі тимчасової інфраструктури відразу після підписання відповідних двосторонніх угод. Було також узгоджено подальші кроки з реалізації Рамкового договору про надання кредиту на умовах пов'язаної допомоги