• In English
 • В Ужгороді ветеринари України, Угорщини, Румунії, Словаччини та Молдови обговорили питання контролю ситуації щодо АЧС

   В Ужгороді відбулася спільна зустріч представників ветеринарних служб України, Угорщини, Румунії, Словаччини та Молдови стосовно спільних зусиль із контролю ситуації щодо АЧС.

  Українську делегацію очолив директор департаменту безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Держпродспоживслужби Борис Кобаль. Також на заході були присутні представники головних управлінь Держпродспоживслужби у Львівській, Волинській, Закарпатській, Івано-Франківській, Рівненській, Чернівецькій та Одеській областях.

  Делегації інших держав на зустрічі очолювали Головний державний ветеринарний інспектор Угорщини Лайош Богнар, Віце-президент компетентного органу Румунії Лазло Цсутак, заступник директора Молдовського Республіканського центру ветеринарної діагностики Нікола Антоці, керівник служби державно-ветеринарного контролю на пункті пропуску Вишнє-Нємєцьке Словацької Республіки Станіслав Вакат.

  Учасники обговорили питання недопущення та ліквідації АЧС на територіях їх країн та напрацювали пропозиції стосовно посилення заходів у прикордонних регіонах, особливо в частині здійснення державного ветеринарно-санітарного контролю на пунктах пропуску через державний кордон.

  Борис Кобаль наголосив на необхідності здійснення оперативного обміну інформацією про проведення заходів з ліквідації АЧС між територіальними органами державного ветеринарного контролю безпосередньо на прикордонних територіях. Також він додав, що це надзвичайно важливо при проведенні заходів із депопуляції дикого кабана, широкої роз’яснювальної роботи серед населення.