• In English
 • Україна приєдналась до Декларації про торгівлю та розширення прав і можливостей жінок в економічній сфері

  12 грудня у рамках 11-ої Конференції міністрів Світової організації торгівлі у Буенос-Айресі заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі - Торговий представник України Наталія Микольська взяла участь у підписанні спільної декларації про торгівлю та розширення прав і можливостей жінок в економічній сфері.

  Інклюзивна торгова політика сприяє поширенню гендерної рівності та розширенню прав і можливостей жінок в економічній сфері, що має позитивний вплив на економічне зростання та сприяє зменшенню бідності. Підтримка вказаної ініціативи з боку України також спрямована до СОТ як окрема заява (statement).

  Понад 100 країн-учасниць декларації в тому числі й Україна погодилися співпрацювати над тим, щоб торговельна політика країн була більш відповідальною щодо гендерних питань.

  Кроки для реалізації Декларації:

  1. Обмін досвідом щодо правил та програм, з метою заохочення участі жінок у національних та міжнародних економічних відносинах шляхом обміну інформацією через СОТ, а також добровільної звітності у процесі розгляду торговельної політики в рамках СОТ.

  2. Обмін найкращими практиками щодо проведення гендерного аналізу торговельної політики та моніторингу їх наслідків.

  3. Обмін методами та процедурами щодо збору гендерно-дезагрегованих даних, використання показників, методологіями моніторингу та оцінки, та аналізу гендерної статистики, пов'язаної з торгівлею.

  4. Співпраця в СОТ з метою усунення бар'єрів для розширення прав і можливостей жінок в економічній сфері та розширення їх участі у торгівлі.

  5. Забезпечення в рамках програми "Допомога у торгівлі" надання інструментів та ноу-хау для аналізу, розробки та реалізації більш відповідальної щодо гендерних питань торгової політики.

  Повний текст Декларації можна знайти за посиланням   http://bit.ly/2AB6l07.

  Міністерство економічного розвитку і торгівлі України сприяє розвитку жіночого підприємництва в Україні - для цього в Офісі з просування експорту створено Платформу #SheExports. Мета платформи – сприяти розширенню економічних можливостей жінок в Україні та промотувати українських жінок в бізнесі, жінок-підприємців та жінок-експортерів.