• In English
 • В Україні змінюється влада, однак національні інтереси не змінюються, – Іванна Климпуш-Цинцадзе на Міжпарламентській Раді Україна – НАТО
  Служба Віце-прем'єр-міністра України, опубліковано 24 червня 2019 року о 12:01

  Спільними зусиллями ми заклали серйозний фундамент системного та активного діалогу з НАТО, постійно нарощуючи інтенсивність нашої співпраці. Зараз головне – не зупинятися і докласти максимум зусиль, щоб цей вектор розвитку був продовжений, зберегти та примножити досягнуті здобутки. Після президентських виборів інтерес до України на міжнародній арені знову підвищився. Важливо розуміти, що найближчі місяці можуть стати для України вирішальними – як з точки зору вікна можливостей, так і з врахуванням періоду, коли певним силам буде легко скористатися політичною турбулентністю, характерною для виборчого періоду. Про це заявила Віце-прем’єр-міністр України з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе на засіданні Міжпарламентської Ради Україна – НАТО, яке проходить у Львові.

  Виступаючи на панелі «Ситуація в Україні після президентських виборів та євроатлантична інтеграція», Іванна Климпуш-Цинцадзе зазначила, що перші візити нового Президента України до Брюсселя, Парижа, Берліна, а також запрошення до Вашингтона і Торонто свідчать про підтвердження незмінності курсу на європейську та євроатлантичну інтеграцію та підтримку головних партнерів України.

  «Зараз звучить багато закликів до оновлення політичного класу, приходу нових облич, і за цих умов важливо сформувати відповідальну політичну культуру. Ми маємо розуміти, що хоча в Україні змінюється влада, однак національні інтереси не змінюються. І для послідовного їх дотримання маємо забезпечити спадковість курсу на європейську та євроатлантичну інтеграцію», – наголосила Віце-прем’єр-міністр.

  Вона нагадала, що саме для цього Урядовий офіс координації європейської та євроатлантичної інтеграції спільно з Офісом Віце-прем’єр-міністра готують так званий transition book (інструкції для наступного Уряду з продовження політики європейської та євроатлантичної інтеграції). «Це унікальна для України річ. Це зміна політичної культури, що базується на усвідомленні відповідальності за долю країни. Ми прагнемо передати всі напрацювання і наше бачення подальшого руху в тих чи інших напрямках. Сподіваємося, що ті, хто опікуватиметься питаннями європейської та євроатлантичної інтеграції після виборів, ретельно вивчать наші напрацювання, щоб не допустити зупинки чи, більше того, повернення у минуле», – підкреслила Іванна Климпуш-Цинцадзе.

  Вона акцентувала увагу на важливості чесних і прозорих парламентських виборів. «Маємо бути свідомими масштабу загроз. Реваншистські сили, для яких незалежність та територіальна цілісність України є лише розмінною монетою у переговорах з Кремлем, хочуть отримати для себе депутатську недоторканність та можливість впливати на політичні та економічні аспекти життєдіяльності держави. Жорстока гібридна війна триває, хоча суспільство її іноді і не помічає», – наголосила Віце-прем’єр-міністр.

  На її думку, важливо, щоб у результаті виборів до Парламенту прийшли люди, які розуміють рівень загроз, мають досвід та знання парламентської роботи, а також мають «не лише реформаторський запал, а і реформаторську пам’ять». При цьому варто пам’ятати, що будуть сили, які захочуть скористатися браком досвіду нових членів Парламенту, аби лобіювати потрібні для себе рішення, або просто деморалізувати законодавчий орган.

  В Україні змінюється влада, однак національні інтереси не змінюються, – Іванна Климпуш-Цинцадзе на Міжпарламентській Раді Україна – НАТО В Україні змінюється влада, однак національні інтереси не змінюються, – Іванна Климпуш-Цинцадзе на Міжпарламентській Раді Україна – НАТО