• In English
 • В Одесі розпочалася заключна конференція з планування навчань «Сі Бриз - 2018»
  Міністерство оборони України, опубліковано 24 квітня 2018 року о 10:20

  В Одесі розпочалася заключна конференція з планування українсько-американського навчання «Сі Бриз – 2018».

  Метою заходу є остаточне узгодження плану проведення маневрів, формату участі країн-учасниць та рекогностування місць проведення навчання. У конференції беруть участь 17 країн – Болгарія, Велика Британія, Італія, Греція, Грузія, Данія, Естонія, Канада, Литва, Молдова, Норвегія, Румунія, Польща, Сполучені Штати Америки, Туреччина, Україна й Швеція. Окрім військових моряків, до планування долучилися представники інших видів ЗС України та силових структур.

  «Ціллю цієї конференції є завершення планування навчання та визначення порядку його забезпечення, – зазначив керівник навчання від українських ВМС контр-адмірал Олексій Неїжпапа. – Підготовка до маневрів проходить планово й охоплює всі аспекти. Важливе місце належить і вивченню іноземної мови та військової термінології Північноатлантичного альянсу. Першим на черзі став особовий склад новоствореного Морського командування, який входитиме до багатонаціонального штабу навчання».

  За словами керівника навчання від США капітана 1 рангу Майкла Віллігаса, ця конференція підведе чітку лінію, що надасть впевненість в успішності майбутнього навчання.

  «Між країнами-учасниками співпраця налагоджена, ми знаємо наші сильні та слабкі сторони, вдосконалюємося кожного року, тим самим виходячи на новий рівень», – зазначив керівник навчання.

  Нагадаємо, що особливістю українсько-американського навчання «Сі Бриз – 2018» стане управління силами морського, наземного та повітряного компонентів з моря. Багатонаціональний штаб розміщуватиметься на кораблі управління ВМС США USS Mount Whitney, який перебуватиме у відкритому морі.

  Заключна конференція триватиме до 26 квітня.