• In English
 • Українські пункти пропуску та прикордонні підрозділи пройшли шенгенське оцінювання
  Адміністрація Державної прикордонної служби України, опубліковано 24 квітня 2018 року о 09:59

  Спільні групи з шенгенського оцінювання, які в рамках міжнародного проекту TWINNING працювали минулого тижня в українських пунктах пропуску та окремих прикордонних підрозділах, повернулись до Києва для узагальнення своєї роботи.

  Нагадаємо, що подібний захід проводився в Україні вперше. Йому передувала спільна з європейськими експертами робота з розробки механізму оцінки, підготовка українських експертів у ході тренінгу з шенгенського оцінювання, вивчення технічної вразливості системи прикордонного контролю.

  Для українських офіцерів це був новітній досвід. Вони мали змогу на практиці подивитись на роботу європейських колег та взяти участь у спільній роботі. Шенгенська система оцінювання значною мірою відрізняється від тієї, що сьогодні існує в Держприкордонслужбі, у першу чергу за рахунок своєї раціональності та спрямованістю на отримання перспективних результатів.

  У ході шенгенського (практичного) оцінювання діяльності 11 пунктів пропуску морського, авіаційного та сухопутного сполучення (Львівської, Харківської, Одеської, Херсонської, Закарпатської областей) експерти мали змогу побачити наявні спроможності пунктів пропуску виконувати завдання за призначенням.

  Під час візитів до пунктів пропуску експерти здійснили оцінку ефективності процедур, зокрема, під час виявлення підроблених документів чи викрадених автомобілів, рівня обізнаності персоналу та здатність реагувати на різноманітні ситуації. Також оцінено стан управління персоналом, професіоналізм та навченість, стан інфраструктури та обладнання, стан аналізу ризиків та управління потоком інформаційних даних порядок організації та проведення пошукових та рятувальних операцій на морі та рівень запобігання транскордонній злочинності.

  Експерти з берегової охорони працювали в Одеському загоні морської охорони та управлінні Морської охорони Адміністрації Держприкордонслужби.

  На сьогодні вже є реальна оцінка та детальні розрахунки, реалізація яких, з огляду на нові проекти з матеріально-технічної допомоги ЄС, значно підвищить стан безпеки кордону та створить сприятливі умови для подорожуючих та законної транскордонної діяльності.

  За результатами оцінювання в рамках чергового заходу проекту TWINNING, який запланований на кінець травня цього року, спільно з європейськими експертами буде опрацьовано кінцевий звіт, який буде використаний у роботі з підвищення ефективності контрольних процедур на кордоні.