• In English
 • Уряд відкликав законопроект про перехідний період з метою його доопрацювання

  24 січня 2022 року на позачерговому засіданні Кабінет Міністрів України відкликав законопроект «Про основи державної політики перехідного періоду», схвалений на засіданні Уряду 4 серпня 2021 року. Таке рішення пов’язане з необхідністю його ґрунтовного доопрацювання відповідно до висновку Європейської комісії «За демократію через право» (Венеційської комісії) від 15 жовтня 2021 року.

  Так, за словами Віце-прем’єр-міністра - Міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірини Верещук, окрім низки критичних зауважень від Венеційської комісії, також існує недостатня підтримка поточної редакції проекту з боку депутатського корпусу та фахівців.

  «Цей проект закону є результатом потужної роботи як Мінреінтеграції, так і інших міністерств та державних органів. Водночас він потребує певних доопрацювань, що гальмує процес його розгляду в Парламенті. В ході консультацій і народні депутати, і наші міжнародні партнери також висловлювалися на користь доопрацювання закону», - наголосила Ірина Верещук.

  Вона також додала, що таке рішення остаточно ухвалене за підсумками її поїздки до Донецької області та у місто Харків.

  «Як з’ясувалося після засідання у Харкові, якщо документ лишиться у тому вигляді, в якому він є сьогодні – неможливо буде його розширити, аби забезпечити національні інтереси України, і людиноцентричність, як вказували наші міжнародні партнери, і Венеційська комісія зокрема. Змін мають зазнати певні положення, які, в першу чергу, будуть спрямовані на більше «олюднення» законопроекту», - повідомила Міністр, й зазначила, що Міністерство має намір доопрацювати положення, що стосуються прав і свобод громадян.