• In English
 • Дмитро Кулеба назвав два елементи стратегії України з протидії російській агресії: захист українців і стримування РФ
  Міністерство закордонних справ України, опубліковано 25 січня 2022 року о 12:08

  Дипломати системно працюють над втіленням стратегії захисту України та українців і стримування Російської Федерації від втілення агресивних намірів. Про це Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба розповів у понеділок ввечері в ефірі «Свободи Слова».

  Дмитро Кулеба розповів про дипломатичну стратегію нашої держави та партнерів, яка заснована на принципі «Жодних домовленостей щодо України без України».

  «У разі будь-яких домовленостей партнерів за рахунок українських інтересів, Україна відкине такі домовленості. Партнери про це знають. Але станом на зараз жодних індикаторів про ухвалення подібних домовленостей немає», — запевнив Міністр.

  Українська стратегія включає, зокрема, тісну координацію позиції партнерів з Україною до та після контактів з російською стороною.

  «Ми побудували стратегію мережевої дипломатії. Коли кожен партнер робить те, що може, у спілкуванні з Росією, але координує позицію з Україною до і після таких контактів. Наразі жодних домовленостей щодо України за спиною України немає», — наголосив Дмитро Кулеба.

  Глава української дипломатії відзначив безпрецедентний рівень міжнародної підтримки, яку сьогодні має Україна на тлі агресивних дій РФ. Він нагадав про втілення Україною та партнерами комплексного пакета стримування Росії, який включає активну дипломатію, жорсткі економічні санкції та поглиблену оборонну співпрацю з Україною. Втілення цієї стратегії дозволяє знизити ризики та стримувати Росію від втілення агресивних намірів.

  Зокрема, Дмитро Кулеба зауважив, що минулоріч Україна отримала найбільший за всі роки російської агресії обсяг військової допомоги з боку США, який склав 650 млн доларів.

  Він також зауважив, що партнери надають Україні підтримку задля збереження фінансової та економічної стабільності попри економічні виклики на тлі російської ескалації.

  Міністр навів приклад рішення ЄС про виділення 1,2 млрд євро макрофінансової підтримки, яке є прямим наслідком переговорів Президента України Володимира Зеленського з Президенткою Єврокомісії Урсулою фон дер Ляєн.

  Крім того, про свою готовність надавати підтримку економіці України вже заявили Канада, Данія, США, ФРН та низка інших партнерів.