• In English
 • Уряд ухвалив рішення, яке забезпечить отримання від міжнародних партнерів компенсацій Україні імпортних закупівель військової продукції

  8 травня Кабінет Міністрів підтримав ініційовані та розроблені Мінекономрозвитку зміни до порядку укладення компенсаційних (офсетних) договорів, застосованих у результаті здійснення закупівель імпортної продукції оборонного призначення на суму, що перевищує 5 млн євро.

  Згідно з ухваленим рішенням Уряду функції організації та координації діяльності суб’єктів офсетної діяльності закріплюються за офсетною комісією з представників державних замовників, державних підприємств установ та організацій. Для ефективної взаємодії суб’єктів у процесі отримання офсету вона діятиме при Кабінеті Міністрів України.

  Також ухвалене рішення передбачає залучення державного замовника з державного оборонного замовлення, якщо той закуповує імпортну продукцію в іноземного постачальника, до проведення переговорів з ним стосовно отримання Україною відповідних компенсацій (офсетів).

  Довідково

  Компенсаційний (офсетний) договір - це укладений між офсетним бенефіціаром, яким може бути державний замовник або суб'єкт державної форми власності, та іноземним постачальником зовнішньоекономічний договір (контракт), що визначає предмет, вартість, види компенсації (офсету), яке іноземний постачальник передає Україні.