У 5 пілотних областях телемедична послуга запрацювала у 905 амбулаторіях, в яких працює 1400 сімейних лікарів. І вже проведено 1854 телемедичні консультації (по кардіології, ендокринології, дерматології та пульмонології) для сільського населення. Про це у своєму виступі на засіданні Уряду повідомив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко.
«На обласному рівні ми підібрали 268 вузькопрофільних спеціалістів, які консультують сімейних лікарів за допомогою телемедицини на другому та третьому рівнях. Лідерами цього процесу є Харківська, Кіровоградська і Полтавська області. Вже включились до впровадження телемедицини Луганська, Донецька, Івано-Франківська, Рівненська, Миколаївська і Київська області», – зазначив Геннадій Зубко.
За його словами, у Мінрегіону вже є дуже позитивний досвід з МОН щодо впровадження Нової української школи і Нового освітнього простору, де змінюються багато ДБН у дитячих дошкільних закладах, школах тощо. Ці ж самі принципи сповідуються і у реформі первинної медицини. Тут такі ж високі вимоги до приміщень, переліку обладнання і послуг.
Геннадій Зубко окремо подякував спеціалістам на третинному рівні – Інституту імені Стражеска, Інституту трансплантації ендокринних органів та тканин, які напрацювали низку нових клінічних рекомендацій для сімейних лікарів.
«Наша мета – за 2019-2020 роки покрити всі амбулаторії мережею Інтернет, забезпечити їх телемедичним обладнанням, транспортом. Бо для нас головне, щоб запропонований стандарт і далі ментально змінював місцеве самоврядування», – підкреслив він.