• In English
 • Уряд схвалив законопроекти для ефективного розвитку українського газовидобутку
  Міністерство енергетики та захисту довкілля України, опубліковано 05 грудня 2019 року о 16:28

  Уряд схвалив законопроекти, які спрямовані на підтримку та ефективний розвиток нафтогазовидобувної галузі в Україні.

  Пакет регуляторних реформ для галузі включає два збалансовані кроки.

  Перший крок - боротьба зі «сплячими ліцензіями».

  Якщо на ділянці не ведеться видобуток понад три роки, починає нараховуватися щомісячна плата за користування ділянками залежно від розміру площі та дати видачі дозволу. Тобто, або видобуваєш, або платиш  податки від газовидобування без прибутку.

  Якщо не спроможний платити – повертаєш ділянку державі. Ліцензія зупиняється та через суд анулюється.  Ділянка буде виставлена на аукціон для залучення нових, ефективних інвесторів.

  Така практика відповідає світовому досвіду та застосовується в ряді країн, таких як Азербайджан, Велика Британія, Норвегія, США, Хорватія.

  Другий крок - комплексне вдосконалення правового регулювання ключових питань вітчизняної нафтогазовидобувної галузі.

  Мова йде про повну модернізацію профільного регуляторного поля. Це зміни до Кодексу України про надра, до Закону України «Про нафту і газ» та до Закону України «Про угоди про розподіл продукції».

  Такі заходи забезпечать прозорі умови для іноземних інвесторів, ділянки нафтогазових надр будуть використовуватися більш ефективно, корупційні фактори в отриманні спеціальних дозволів підуть у минуле, вплив на довкілля буде оцінюватись за міжнародними стандартами, а обсяги видобутку нафти та газу в Україні значно збільшаться.