• In English
 • Через інструменти державної підтримки можна стримати зростання тарифів за житлово-комунальні послуги, - Альона Бабак
  Міністерство розвитку громад та територій України, опубліковано 05 грудня 2019 року о 16:37

  На сьогодні в платіжці кожного громадянина 70% становлять витрати на енергетичні ресурси: на теплову енергію, на газ, на електрику, на воду. Тож держава пропонує українцям, як співвласникам, використовувати Фонд енергоефективності, як інструмент державної підтримки, для покращення якості свого життя і стримування зростання тарифів за ЖКП. На цьому наголосила Міністр розвитку громад та територій України Альона Бабак під час презентації плану діяльності Мінергіону на 2019-2024 роки.

  «На сьогодні отримано 13 заявок. Ми вважаємо, що це добрий старт. Також ми хочемо в 2020 році розробити стратегію термомодернізації будівель відповідно до 27 директиви ЄС. Це стосуватиметься не лише житлових будинків, а й громадських будівель. І відповідно до цієї стратегії ми розуміємо, що має бути державна підтримка житлового фонду. Що стосується громадських будівель — це мають бути інші механізми, зокрема, енергосервісного підряду, кредитні ресурси, що будуть залучатися органами місцевого самоврядування на реалізацію цієї стратегії. Ми маємо її розробити по роках і щоб всі знали, в який спосіб будемо наводити лад і забезпечувати енергоефективність у будівля», - сказала Міністр.

  За її словами, «стратегія буде мертвою, якщо не буде інструментів фінансування».

  Альона Бабак повідомила, що держава вже акумулювала в Фонд енергоефективності 4,3 млрд грн і у наступних роках фінансування ще зросте.

  «Це ресурс на підтримку термомодернізації житлових будівель, який може стати рушієм економіки. Адже будуть потрібні будівельні матеріали, людські ресурси, підрядні організації, компанії, які займатимуться налагодженням і влаштуванням інженерних установок та обладнання, яке забезпечить енергоефективність. І тому ми вважаємо, що цей ресурс буде суттєвим імпульсом для зростання економіки, поштовхом для розвитку суміжних галузей», — сказала Міністр.

  Альона Бабак зазначила, що з урахуванням внеску у 100 млн євро від ЄС та Уряду Німеччини, фінансовий ресурс Фонду енергоефектвиності достатньо великий — близько 7 млрд грн і цього достатньо, щоб наступного року почалась більш масштабна і серйозна робота в напрямку термомодернізації житлових будівель.