• In English
 • Позбавляємося від «сплячих ліцензій» на видобуток нафти й газу, - Олексій Гончарук
  Департамент комунікацій Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 05 грудня 2019 року о 15:45

  В Україні наразі видано дозволів на 80 ділянок, придатних до видобутку нафти й газу, але які неактивні через корупцію та відсутність видобувних робіт.

  Про це повідомив Прем’єр-міністр України Олексій Гончарук.

  «Україна має ефективно розпоряджатися надрами. Ми розробили законопроект, який стимулюватиме повернути ліцензії. Дуже просто: або видобуваєш ресурс, або платиш податки без прибутку», - зазначив Глава Уряду.

  Прем’єр-міністр пояснив: «Уряд встановить щомісячну рентну плату за ділянки, на які видано дозвіл понад 3 роки тому. Точна вартість залежатиме від розміру площі та дати видачі дозволу. У разі свідомої тривалої несплати ліцензію призупинятимуть, а вже потім - анулюватимуть у судовому порядку».

  За його словами, справжніх інвесторів шукатимуть на прозорих е-аукціонах, а такий досвід уже успішно працює в США, Великій Британії, Норвегії, Хорватії.

  «А от в Україні поки що 30% від усіх виданих спецдозволів на користування нафтогазоносними надрами - «сплячі». Ця історія піде в минуле», - додав Олексій Гончарук.

  Прем’єр-міністр наголосив: «Галузь має купу архаїчних бар’єрів, які не дозволяють їй розвиватися. Для пожвавлення українського газовидобутку ми вже розробили комплекс важливих законодавчих змін, зокрема до Кодексу України про надра, до Закону «Про нафту і газ» та Закону «Про угоди про розподіл продукції». Сподіваюся на підтримку Парламенту!»

  Зазначимо, завтра новий Голова Держгеонадр Роман Опімах презентує «Інвестиційний атлас надрокористувача».

  «Це певного роду путівник для інвестора, на якому нанесено готові до надрокористування об’єкти. Інформацію доповнюватимуть і оновлюватимуть безперервно. Галузь потребує рішучої мобілізації!» - резюмував Глава Уряду.

  Позбавляємося від «сплячих ліцензій» на видобуток нафти й газу, - Олексій Гончарук