• In English
 • Уряд провів дерегуляційне засідання та схвалив низку інших важливих рішень
  Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 23 жовтня 2019 року о 16:12

  Сьогодні, 23 жовтня, на своєму засіданні  Кабінет Міністрів України визнав обов'язковим, щоб державне майно та майно державних підприємств продавалося через електронні аукціони Prozorro.Продажі. Система довела свою ефективність з 2017 року в рамках пілотного проекту, де реалізовано майна на майже 760 млн грн з середнім зростанням ціни на більш як 25%. За попередніми розрахунками балансова вартість активів групи «ліквідації та списання» складає 5,7 млрд грн.

  Уряд також схвалив оновлений макропрогноз на 2020-2022 роки. Оновлені показники враховують зміцнення гривні, зниження світових цін на енергоресурси, підвищення інвестиційної привабливості України, відтак більш високий відсоток зростання ВВП у наступні три роки порівняно з попереднім макропрогнозом. Згідно з оновленим (оптимістичним) сценарієм ВВП у 2020 році має зрости на 4,8%, у 2021 році – на 5,5%, у 2022 році – на 6,5%. Курс гривні до долара США при такому сценарії прогнозується у 24,8 грн за долар США на 2020 рік, 23,9 грн  у 2021 році та 24,2 грн у 2022 році. На реалізацію саме такого, оптимістичного сценарію, впливатиме швидкість проведення реформ, зокрема – антикорупційна, судова, захист прав власності. Разом з тим, відповідно до міжнародної практики, наразі до проекту Держбюджету на 2020 рік буде закладено більш консервативний прогноз з меншими показниками зростання ВВП і вищим курсом гривні до долара США. Відповідно до вимог Бюджетного кодексу ці показники будуть щокварталу аналізуватися та можуть змінюватися в рамках наявного прогнозу з урахуванням фактичного стану економіки.

  Урядовці прийняли рішення внести зміни до постанови, що дозволить спростити українським науковцям здійснювати дослідження, у тому числі їздити у наукові відрядження за власний кошт без додаткового погодження з міністерством.

  Кабінет Міністрів також схвалив подання на ратифікацію Верховною Радою зміни до Угоди про Асоціацію між Україною та Європейським Союзом про збільшення квоти для українських експортерів м'яса птиці. Документ передбачає поступове збільшення річної у 2,5 раза квоти на м'ясо птиці та переробленого м'яса птиці, яке експортується з України до ЄС.

  Уряд спростив доступ до безоплатної допомоги адвокатів для малозабезпечених громадян, дітей-сиріт, ветеранів, біженців в судах, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, перед іншими особами, а також складання процесуальних документів.

  Також Уряд переніс робочий день із понеділка 6 січня 2020 року на суботу 11 січня 2020 року, таким чином, у січні наступного року в громадян буде 4 вихідних поспіль.

  Уряд провів дерегуляційне засідання та схвалив низку інших важливих рішень