• In English
 • Понад 6,9 млн грн надійшло до бюджетів Сумського регіону в результаті проведення земельних аукціонів

  З початку року під час земельних торгів, організованих Головним управлінням Держгеокадастру у Сумській області, продано право оренди 122 ділянок державної власності (за межами населених пунктів) загальною площею 2,39 тис. га для ведення товарного сільськогосподарського виробництва.

  Розмір річної плати за користування земельними ділянками, визначений за результатами торгів, становить 6,93 млн грн, які орендарі сплачуватимуть щорічно до бюджетів місцевих рад Сумщини.

  Найдорожчими стали за результатами торгів земельна ділянка площею понад 68 га Бочечківської сільської ради Конотопського району, ділянка площею 24 га Сніжківської сільської ради Буринського району та ділянка площею понад 32 га Октябрьської сільської ради Путивльського району Сумської області, оренда плата за які зросла до 74,56%, 50,12% і 82,64% від нормативної грошової оцінки та становить 357,51 тис. грн (стартова ціна – 38,36 тис. грн),  338,36 тис. грн (стартова ціна – 54 тис. грн) та 310,38 тис. грн (стартова ціна – 30 тис. грн) відповідно.

  Діапазон орендних ставок за результатами проведених на Сумщині торгів становить 8,04 – 153,40% від нормативної грошової оцінки земельних ділянок.

  Довідково

  Земельні торги проводяться відповідно до глави 21 Земельного кодексу України «Продаж земельних ділянок або прав на них на конкурентних засадах».

  Інформація про лоти із зазначенням місця розташування земельних ділянок, їх площ та кадастрових номерів, а також стартового розміру річної орендної плати розміщена на сайті Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру у розділі «Земельні аукціони».